Planujesz wakacje 2021? Jeden z najchętniej odwiedzanych krajów OTWIERA SIĘ dla turystów!

2021-03-11 11:32
Wakacje 2021 możemy spędzieć w ciepłych krajach, ale pod pewnymi warunkami
Autor: Pixabay.com Wakacje 2021 możemy spędzieć w ciepłych krajach, ale pod pewnymi warunkami

Wakacje 2021 będą wyzwaniem dla wszystkich, którzy szukają odpoczynku, ale też dla tych, którzy żyją z turystyki. Nie wszędzie będziemy mogli polecieć i nie wszędzie będziemy mogli czuć się swobodnie jak przed pandemią. Na szczęście są też dobre informacje: jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów otwiera się na ich przyjazd od połowy maja!

Gdzie na wakacje w 2021 roku? Zagraniczni turyści, którzy są zaszczepieni przeciwko Covid-19, przeszli chorobę i wytworzyli antyciała lub mają negatywny wynik testu na obecność koronawirusa, będą mogli od 14 maja przyjeżdżać do Grecji!

Koronawirus a wakacje w Grecji. Obostrzenia, warunki, testy

Tamtejszy minister turystyki zapewnił, że kraj ma gotowe procedury dotyczące lata 2021 roku. “Wśród wszystkich turystów prowadzone będą wyrywkowe testy na obecność koronawirusa" - zapowiedział. Dodał też, że gdy w Grecji zaszczepieni przeciwko Covid-19 zostaną członkowie najbardziej narażonych na zakażenie grup, szczepienia obejmą pracowników branży turystycznej.

Pilotażowy program przyjmowania turystów w Grecji ma się rozpocząć już w kwietniu. Obejmie urlopowiczów z krajów Unii Europejskiej i innych miejsc, w których program szczepień jest zaawansowany, np. z Izraela. Wszystkie te plany mogą jednak ulec zmianie, jeżeli pogorszy się sytuacja epidemiczna.

Szachoboks. Najdziwniejszy sport na świecie | ESKA XD - Niesportowe zachowanie #18
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze