W TYCH TRZECH województwach czwarta fala rozwija się najszybciej. Wzrosty prawie o 50 proc.!

2021-10-05 13:58
covid
Autor: Pixaby

Czwarta fala pandemii koronawirusa nabiera na sile. Liczba nowych zakażeń cały czas rośnie. Najgorsza sytuacja jest w trzech województwach. I to one właśnie są najbliżej wprowadzenia obostrzeń. Więcej przeczytacie w naszym materiale.

W TYCH TRZECH województwach czwarta fala rozwija się najszybciej. Wzrosty prawie o 50 proc.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 1325 nowych zakażeniach koronawirusem i śmierci 46 osób z COVID-19. Miesiąc wcześniej, 5 września, resort informował o 324 przypadkach zakażeń, nie zmarła wówczas żadna osoba z COVID-19.

Rzecznik MZ, komentując najnowszy bilans epidemii COVID-19 w Polsce, wskazał, że dane pokazują wzrosty tygodniowe o ok. 47 proc.

Miał broń i narkotyki. Był poszukiwany listem gończym

Widzimy niestety rozwój epidemii w trzech województwach. Widzimy, że pod kątem wykorzystania łóżek w szpitalnych Podlasie już niestety przegoniło Podkarpacie. Mamy w tej chwili na Lubelszczyźnie zajętych około 56 proc. łóżek. Na Podlasiu zajętych jest 46 proc. łóżek, a na Podkarpaciu 42 proc. – poinformował Andrusiewicz.

Zaznaczył, że wojewodowie na bieżąco zwiększają bazę łóżek.

Jesteśmy w stanie w ciągu 24 do 48 godzin zwiększyć bazę łóżkową do około 11-12 tys. i w kolejnych dniach zwiększać do 17-20 tys. Na dzisiaj jeszcze takiej potrzeby nie ma, ale po regionach, w których sytuacja jest najtrudniejsza widać, że ta baza łóżkowa się zwiększa – zaznaczył rzecznik.

Zaapelował o przestrzeganie zasad epidemicznych.

pidemia nie minęła, zaraz będziemy na poziomie mniej więcej 5 tys. zakażeń, więc to jest czas, gdzie powinniśmy wszyscy dbać o siebie i dbać o resztę współobywateli, zasłaniając nos i usta – powiedział Andrusiewicz.

Ministerstwo Zdrowia przekazało we wtorek, że w szpitalach jest 1963 chorych z COVID-19, w tym 195 pacjentów podłączonych do respiratorów. MZ poinformowało, że dla pacjentów z COVID-19 przygotowano 6989 łóżek i 700 respiratorów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze