VII edycja #SprzątamyDlaPolski 2024

i

Autor: mat. prasowe

VII edycja #SprzątamyDlaPolski 2024

2024-04-19 14:09

Już 22 kwietnia 2024 roku - w Międzynarodowym Dniu Ziemi - Polki i Polacy po raz kolejny będą mieli możliwość zjednoczyć się pod znakiem troski o środowisko, biorąc udział w VII edycji akcji #SprzątamyDlaPolski.

Z perspektywy działań prośrodowiskowych, ostatnie trzy lata minęły pod znakiem budowania ogólnopolskiego ruchu proekologicznego - inicjatywy #SprzątamyDlaPolski, w której w sześciu dotychczasowych edycjach udział wzięło ponad 1,5 miliona osób. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery. W ramach inicjatywy #SprzątamyDlaPolski organizatorzy dążą do osiągnięcia tego celu poprzez dwuetapowy proces:

Co pół roku akcja rozpoczyna się od kilkutygodniowego cyklu edukacyjnego, skierowanego do szkół i przedszkoli. W trakcie tego okresu uczestnicy zdobywają wiedzę na temat ochrony środowiska i odpowiedzialności za utrzymanie czystości wokół siebie. Edukacyjny charakter przedsięwzięcia ma na celu nie tylko przygotowanie do masowej akcji sprzątania, ale także kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko.

Drugim etapem tej inicjatywy jest masowe sprzątanie świata, które stanowi finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski. Podczas wielkiego finału wydarzenia uczestnicy w praktyce realizują zdobytą wiedzę, angażując się w zbiorowe sprzątanie terenów zielonych. Dzięki temu podejściu nie tylko skutecznie reagują na zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia, ale również kształtują postawy proekologiczne w perspektywie długoterminowej.

Akcja #SprzątamyDlaPolski odpowiada zatem zarówno na pilne potrzeby ochrony środowiska, jak i na długofalowe wyzwanie budowy społeczeństwa świadomego ekologicznie. W ten sposób Fundacja “Sprzątamy Dla Polski” dąży do stworzenia społeczeństwa, które nie tylko reaguje na aktualne problemy związane z zanieczyszczeniem, ale także działa proaktywnie na rzecz trwałego i zrównoważonego rozwoju naszego otoczenia.

 „Liczy się każdy mały gest. Jeżeli zależy Ci na naszej planecie - dołącz do drużyny #SprzątamyDlaPolski! Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy i w dniu finału posprzątać swoją Małą Ojczyznę. Zachęcamy do dzielenia się zdjęciami z akcji na Waszych mediach społecznościowych.” – apelują organizatorzy.

Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny. Wszystkie zarejestrowane grupy otrzymają certyfikaty uczestnictwa. Organizatorzy, zgodnie z tradycją, przygotowali dla najaktywniejszych i najbardziej kreatywnych grup pakiety nagród.

 Organizatorzy zachęcają do dzielenia się zdjęciami z akcji w mediach społecznościowych, oznaczając je hasztagiem #SprzątamyDlaPolski. Więcej informacji oraz relacje z ubiegłorocznych edycji.