Samochód

i

Autor: JacksonDavid / CC0 / pixabay.com

UKRYTA FUNKCJA kamerki samochodowej! Mało kto o niej wie, a potrafi nieźle ułatwić życie!

2022-04-14 10:05

Każdy, kto używa kamerki w swoim samochodzie może potwierdzić, że był to udany zakup. Przydaje się w najmniej oczekiwanych momentach. Bywa też tak, że kupujemy sprzęty nie znając ich dokładnych funkcji. Takie ukryte działanie ma też wspomniana kamerka samochodowa! Nie uwierzysz jakie!

Kaperki samochodowe to obowiązkowe wyposażenie dla każdego kierowcy, któremu zależy na bezpiecznej podróży. Dzięki takiemu urządzeniu będziemy mogli przeanalizować co się wydarzyło na drodze, na nagraniu dobrej jakości, a w wymagających tego momentach, użyć zapisu wideo jako dowodu przy okazji wypadku czy kolizji. 

Nagrywanie to zatem główna funkcja takich kamerek. Z niej najczęściej korzystamy, po to kupujemy taki sprzęt. Ale warto podkreslić, że to nie jedyna funkcja! 

Znasz ukrytą funkcję kamerki samochodowej? Potrafi nieźle ułatwić życie!

Niektóre kamery samochodowe posiadają zaprogramowane informacje o rozmieszczeniu urządzeń mierzących prędkość na drogach. Jak podkreśla portal Faktp.pl, dane są aktualizowane raz w miesiącu, całkowicie za darmo i przez cały czas eksploatacji naszego wideorejestratora. Zostaniemy poinformowani, jaka odległość (w metrach oraz sekundach) dzieli nas od minięcia fotoradaru oraz z jaką maksymalną prędkością powinniśmy jechać na tym konkretnym odcinku trasy. Ograniczeń prędkości należy przestrzegać zawsze, ale szczególnie warto, gdy ktoś lub coś może zrobić nam zdjęcie.

A to nie wszystko! 

Wideorejestratory wykrywają ruch wokół pojazdu w trakcie postoju i od razu rozpoczynają nagrywanie. To bardzo przydatna funkcja, kiedy zaparkujemy swój samochód i nie chcemy aby cokolwiek stało mu się podczas postoju np. na niestrzeżonym parkingu. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze funkcja robienia zdjęć. Kiedy w danym momencie nie mamy przy sobie telefonu, a chcemy szybko coś uwiecznić - z pomocą przychodzi kamerka internetowa. 

Sonda
Czy znasz kogoś, kto jeździ samochodem bez prawa jazdy?
Olsztyn. Zasnął za kierownicą na środku drogi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE