Ukraińskie dzieci marzą o słońcu. Wzruszające nagranie z Mariupola [WIDEO]

i

Autor: Youtube/screen Azov media Ukraińskie dzieci marzą o słońcu. Wzruszające nagranie z Mariupola [WIDEO]

Ukraińskie dzieci marzą o słońcu. Wzruszające nagranie z Mariupola [WIDEO]

2022-04-23 14:33

W sobotę ma rozpocząć się ewakuacja ludności z Mariupola. Najgorzej wygląda sytuacja w podziemnych bunkrach pod zakładami Azowstal, które są otoczone przez Rosjan. W sieci pojawiło się wzruszające nagranie, na którym ukraińskie dzieci z Mariupola opowiadają o swoich marzeniach.

Wojska Władimira Putina od ponad półtora miesiąca oblegają i bombardują Mariupol, który leży nad Morzem Azowskim, w południowo-wschodniej części Ukrainy. Według najnowszych informacji w mieście w dramatycznych warunkach humanitarnych wciąż pozostaje ok. 100 tys. cywilów.

ZOBACZ: Rosjanie masowo uciekają z kraju! W TYCH państwach znajdują schronienie

Zakłady metalurgiczne Azowstal to ostatni punkt ukraińskiej obrony w Mariupolu, gdzie walczą pułk Azow i 36. Samodzielna Brygada Piechoty Morskiej. Wraz z nimi w podziemiach wciąż egzystują cywile, którzy uciekli tam przed rakietami i bombardowaniami. Wśród nich są oczywiście dzieci, które wspólnie ze swoimi opiekunami uciekli do zakładów przed rosyjskimi bombami i rakietami.

Ukraińskie dzieci marzą o wolności i słońcu

Wszyscy przebywają w bardzo trudnych warunkach, a niewielkie zapasy, z jakimi zeszli do podziemi, sprawiają, że mogą liczyć wyłącznie na dostawy od wojska. I właśnie w najnowszym filmie na Youtube pułku Azow pokazano nie tylko w jakich warunkach obecnie przebywają Ukraińcy, ale też zobrazowano jak w tej arcytrudnej sytuacji odnajdują się dzieci.

ZOBACZ: Idealna żona? Kobiety o tych imionach są stworzone do małżeństwa [LISTA]

Najmłodsi chętnie przywitali żołnierzy, którzy przynieśli dla nich słodycze. Przed kamerą mówili, o tym, jak wygląda ich codzienność oraz zdradzili, jakie jest ich największe marzenie:

- Chcemy wrócić do domu, wyjść na słońce - powiedział chłopiec.

Kolejny dodał, że jego jedynym marzeniem, podobnie jak jego kolegów, jest powrócenie do domu i normalne życie.

ZOBACZ: Rząd ochroni przed wypowiedzeniem! Tych pracowników nie będzie można zwolnić [LISTA]

W sobotę rozpocznie się ewakuacja Mariupola

W sobotę z Mariupola wyruszyć ma kolumna autobusów, które mają ewakuować z oblężonego miasta starców, kobiety i dzieci. Z kolei inni mieszkańcy będą mogli wyjechać prywatnymi samochodami - poinformował doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko, cytowany przez stację CNN.

UkrAlina 20.04.2022
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE