Ukraina: Wasze dzieci nie są na ćwiczeniach! Armia ostrzega rodziców rosyjskich żołnierzy

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ukraina: Wasze dzieci nie są na ćwiczeniach! Armia ostrzega rodziców rosyjskich żołnierzy

2022-03-01 11:42

Ukraińskie siły zbrojne zamieściły na Twitterze zdjęcie rozbitego telefonu należącego - jak podały - do żołnierza rosyjskiego, który zginął na Ukrainie. Komentarz pod zdjęciem głosi: "Rosyjscy rodzice, wasze dzieci nie są na ćwiczeniach".

"Zatrzymajcie wojnę, wychodźcie na ulice, bo wasze dzieci umrą - tak, jak właściciel tego telefonu" - głosi komentarz.

Zdjęcie telefonu świadczy, że jego domniemany właściciel korespondował z rodzicami, którym napisał, że już nie jest na ćwiczeniach.

"Jestem na Ukrainie. Tu trwa prawdziwa wojna. Walimy we wszystko po kolei, także w cywilów. Mówili nam, że będą nas witać, a oni rzucają się pod sprzęt by nas zatrzymać. Nie pozwalają przejechać. Nazywają nas faszystami. Jest mi bardzo ciężko". - napisał zabity Rosjanin.

Portal Ukrainska Prawda podał we wtorek, że otrzymał nazwiska, numery służbowe i miejsce służby 120 tysięcy żołnierzy uczestniczących w ofensywie rosyjskiej na Ukrainie.

Dramat kobiet i dzieci z Ukrainy na przejściu w Medyce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE