Ukraina ma szansę wygrać wojnę z Rosją? Polacy uważają, że nie? Zaskakujący wynik sondażu!

2022-05-15 11:06
wojna na Ukrainie
Autor: Pułk Azov wojna na Ukrainie

41 proc. Polaków uważa, że Ukraina ma szanse wygrać wojnę z Rosją w taki sposób, że zmusi Rosję do całkowitego wycofania się poza granice Ukrainy i odzyska Krym, Ługańsk oraz Donieck - wynika z sondażu pracowni Social Changes wykonanego dla portalu wPolityce.pl.

W niedzielę (15 maja) portal wPolityce.pl opublikował wyniki sondażu. Zapytano w nim respondentów, czy według nich Ukraina ma szanse wygrać wojnę z Rosją w taki sposób, że zmusi Rosję do całkowitego wycofania się poza granice Ukrainy i odzyska Krym, Ługańsk oraz Donieck.

Na tak postawione pytanie 15 proc. pytanych odpowiedziało "zdecydowanie tak", 26 proc. - "raczej tak". Oznacza to, że pozytywnie szanse Ukrainy oceniło 41 proc. respondentów. Z kolei 7 proc. pytanych odparło "zdecydowanie nie", a 24 proc. - "raczej nie"; 28 proc. nie ma zdania w tej sprawie.

Z badania wynika również, że wyborcy Zjednoczonej Prawicy najbardziej wierzą w sukces Ukrainy - 63 proc. sądzi, że armia Ukrainy przepędzi napastników poza granice naszego sąsiada; taki obrót spraw przewiduje też 42 proc. stronników Koalicji Obywatelskiej i 46 proc. sympatyków ugrupowania Polska 2050.

Badanie zrealizowała pracownia Social Changes na zlecenie wPolityce.pl metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym od 6 do 9 maja 2022 r. Przeprowadzono je na ogólnopolskiej, reprezentatywnej (pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania) próbie Polaków. W badaniu wzięło udział ponad 1000 osób

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
MR. POLSKA x PORANNE WYJCE - ZŁOTE CZEREŚNIE
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze