Mistrz świata UFC w wadze półciężkiej Jan Błachowicz podczas konferencji prasowej po wygranej walce z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą w UFC Apex w Las Vegas

i

Autor: PAP/Marcin Cholewiński Mistrz świata UFC w wadze półciężkiej Jan Błachowicz podczas konferencji prasowej po wygranej walce z Nigeryjczykiem Israelem Adesanyą w UFC Apex w Las Vegas

UFC 259: JAN BŁACHOWICZ obronił pas kategorii półciężkiej UFC!

2021-03-07 7:24

Jan Błachowicz kontra Israel Adesanya! Walka wieczoru gali UFC 259 rozpoczęła się około 6:30 polskiego czasu. Po kapitalnej walce decyzją sędziów Jan Błachowicz obronił pas kategorii półciężkiej UFC! Przeczytaj więcej o tym na naszej stronie internetowej.

Cieszyński Książę powrócił do oktagonu, by obronić pas federacji w wadze półciężkiej. Zdobył go we wrześniu 2020 roku. Rywalem Polaka był charyzmatyczny Israel Adesanya. Nigeryjczyk to czempion kategorii średniej, który szuka nowych wyzwań w wyższej dywizji, zdominowanej przez Polaka. Adesanya mógł się pochwalić bilansem dwudziestu starć, z czego aż piętnaście zakończył przed czasem. Natomiast Jan Błachowicz miał statystykę 35 walk, w tym 27 zwyciężonych.

Na którym kontynecie leżą te miasta?

Pytanie 1 z 10
Na jakim kontynencie leży Moskwa?

Walka była bardzo wyrównana, żaden z zawodników nie zdążył zakończyć jej przed czasem. Ostatecznie o wyniku pojedynku zadecydowali sędziowie, który jednogłośnie ogłosili wygraną polskiego zawodnika.

Wypadek ukraińskiego autokaru na autostradzie A4 na Podkarpaciu

- To było ciężka walka, odczuwam jej trudny i jestem zmęczony. Jednak czułem, że to wygram. To jest jeden z najlepszych zawodników na świecie, więc wyzwanie było trudno. Mój przeciwnik nie miał tak silnego boksa, jednak odczuwałem jego kopnięcia. Jednak myślałem, że jego kopnięcia będę odczuwać mocniej - powiedział po walce w rozmowie z Polsatem Sport, Jan Błachowicz, który dodał, iż swoją kolejną walkę chce stoczyć dopiero za pół roku, ponieważ obecnie chce skupić się na życiu rodzinnym.