Przyszła do szkoły z kuszą

i

Autor: mat. policji

Uczennica przyszła do szkoły z KUSZĄ! Postrzeliła dwóch nauczycieli

2021-09-06 15:07

To cud, że nikt nie zginął. W poniedziałek, 6 września, w ręce policji trafiła dziewczyna, która przyszła do szkoły z... kuszą. Z broni postrzeliła dwóch nauczycieli. Ostatecznie kuszę odebrał jej uczeń młodszej klasy. Teraz 19-latka jest już w rękach policji. Prawdopodobnie odpowiadać będzie za usiłowanie zabójstwa.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 6 września, około godz. 10 lokalnego czasu w szkole nr 11 w Połtawie na Ukrainie.

Jak informują lokalne media, 19-letnia uczennica szkoły przyszła na zajęcia uzbrojona w kuszę. Zanim odebrano jej broń, postrzeliła z niej dwóch nauczycieli. Uczniowie szkoły, w mediach społecznościowych opisują okoliczności tego zdarzenia.

- Szła po korytarzu z papierosem, trzymając kuszę. Otworzyła drzwi do sali i strzeliła nauczycielowi w plecy - relacjonuje jeden z uczniów.

Jak się dowiadujemy postrzelony został nauczyciel języka ukraińskiego. Drugą ofiarą 19-latki był zastępca dyrektora szkoły, który wyszedł na korytarz, by zobaczyć co się dzieje.

Jak dowiedzieli się od uczniów dziennikarze portalu poltava.to, broń 19-latce odebrał 14-letni uczeń tej samej szkoły. Dziewczyna nie stawiała oporu.

Dyrektor szkoły - Walentyna Oliniczenko potwierdziła w rozmowie z lokalnymi mediami, że ​​dziewczyna poszła do jednej z klas na drugim piętrze i strzeliła przez otwarte drzwi klasy do nauczyciela, który wtedy prowadził zajęcia. Następnie strzeliła do zastępcy dyrektor szkoły, który wyszedł słysząc hałas.

19-latka została zatrzymana na miejscu, wezwano policję i karetkę pogotowia. Ranni nauczyciele zostali przetransportowani do szpitala.

Dziewczyna usłyszy prawdopodobnie zarzut usiłowania zabójstwa.