Turysta wpadł do krateru Wezuwiusza! Sytuacja była szalenie niebezpieczna!

2022-07-12 11:55
Turysta wpadł do krateru Wezuwiusza! Sytuacja była szalenie niebezpieczna!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Na przestrzeni ostatnich 500 lat zaledwie jedna osoba zmarła podczas wspinaczki na Wezuwiusza. O śmierć otarł się w tym roku jeden z amerykańskich turystów. 23-letni mężczyzna wpadł do wulkanu! Ostatnia erupcja Wezuwiusza miała miejsce w 1944 roku.

Wezuwiusz uważany za jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów na świecie. Wciąż czynny wulkan znajduje się na terenie Włoch, na Półwyspie Apenińskim, nad Zatoką Neapolitańską. Turyści często decydują się na wspinaczkę jednym z wyznaczonych i zabezpieczonych szlaków, bo zobaczenie go z bliska jest niezwykłym przeżyciem. Niestety, zasad bezpieczeństwa nie zachował pewien dwudziestolatek z USA, który wybrał się na rodzinną wycieczkę.

Wpadł do Wezuwiusza

23-latek wpadł do wulkanu 9 lipca, gdy razem z towarzyszami zdecydował się na wycieczkę jedną z zamkniętych dróg. Towarzyszyła mu rodzina. Jak podaje portal wantedinrome.com, młody mężczyzna odniósł obrażenia na skutek wypadku. Na miejsce wezwano służby ratunkowe, a turystów przesłuchała włoska policja. Niestety, obecny stan pacjenta nie został ujawniony.

Potrącenie na pasach nastolatki w powiecie myślenickim. Wuj Obajtka prawdopodobnym sprawcą wypadku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze