Trzeźwość... jest modna. Czym jest trend „NoLo”?

2022-12-22 11:27
Trzeźwość... jest modna. Czym jest trend „NoLo”?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Zabawa bez alkoholu? Okazuje się, że to już nie tylko dla kierowców i kobiet w ciąży. Zakrapiane domówki i wyjścia do klubów powoli ustępują miejsca nowemu trendowi, a jest nim... trzeźwość. Da się to zaobserwować zwłaszcza wśród najmłodszych pełnoletnich. Osoby z pokolenia Z coraz chętniej rezygnują z picia. Trend „NoLo” ma szanse stać się niezwykle popularny w 2023 roku.

Imprezy zakrapiane alkoholem to już przeszłość? Badanie przeprowadzone przez organizację Drinkaware w Wielkiej Brytanii w 2019 roku, potwierdza, iż młodzi ludzie coraz mniej chętnie sięgają po alkohol, nawet na imprezach w pubach, klubach i barach. Z badania wynikało miedzy innymi, że ponad 1/4 osób w wieku 16-25 deklarowała się jako całkowici abstynenci! Z kolei zaledwie  15% przedstawicieli pokolenia 55-74 latków w badaniu poinformowała, że nie spożywa alkoholu w ogóle. Podobne zmiany można zaobserwować między innymi w Australii i USA, a powoli nurt dociera też do Europy.

Co to jest trend NoLo?

NoLo to określenie napojów bezalkoholowych. To właśnie po nie sięgają osoby niepijące. Jak wynika z raportu IWSR Drinks Market Analysis, w kolejnych latach grono abstynentów będzie rosło. Warto wiedzieć, że w 2022 roku globalna wartość napojów z kategorii NoLo osiągnęła... aż 11 miliardów dolarów! To wzrost około 7% w stosunku do roku 2021.

Przytulisko dla książek w Nowym Sączu

Co pijemy zamiast alkoholu?

Drinki i piwa zastępują napoje bezalkoholowe lub o znikomej zawartości procentów. Spożywanie ich bywa dla niektórych równie przyjemne, a pozawala na bezpieczną zabawę i powrót do domu. W Polsce rynek oferuje nam już w tej chwili wiele produktów odpowiednich nawet dla kobiet w ciąży. Na sklepowych półkach znajdziemy nie tylko piwa bezalkoholowe lecz również ,,wina" i ,,szampan". Produkty tego typu stanowią już około 3,5% całej branży alkoholowej.

QUIZ. Nawet dziecko wie, jak zapisać te wyrazy. A ty? Mniej niż 8/10 to sromotny upadek!

Pytanie 1 z 10
Mieszkanie Stefanii ma d[][]y metra[]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze