Tragiczny wypadek na wakacjach. Helikopter odciął głowę turyście, gdy ten robił selfie

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Tragiczny wypadek na wakacjach. Helikopter odciął głowę turyście, gdy ten robił selfie

Tragiczny wypadek na wakacjach. Helikopter odciął głowę turyście, gdy ten robił selfie

2022-07-27 13:11

Tragiczna śmierć turysty na wakacjach w Grecji. 21-letni Brytyjczyk zginął od uderzenia śmigłem w głowę. Szczegóły wypadku są wstrząsające. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Uderzony przez śmigło helikoptera

- Brytyjski turysta, 21-letni Jack Fenton, został uderzony przez śmigło helikoptera, gdy robił sobie selfie na lądowisku w pobliżu Aten, w wyniku czego zmarł. Grecka prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie - poinformował we wtorek dziennik "Guardian". Dwóch inżynierów i pilot samolotu, którzy zostali zatrzymani w poniedziałek, zostali zwolnieni z aresztu w oczekiwaniu na wyniki śledztwa.

- Nasze dochodzenie koncentruje się wokół możliwego zaniedbania - podało policyjne źródło. - Na podstawie zeznań świadków wyłoniły się podstawowe pytania, na przykład, dlaczego śmigła nie zatrzymały się, gdy pasażerom pozwolono wysiąść (z helikoptera) w poniedziałek.

Wakacje w Grecji z rodzicami

Ofiara zmarła na miejscu. Fenton miał wrócić do Wielkiej Brytanii prywatnym odrzutowcem po wakacjach spędzonych z rodzicami na wyspie Mykonos. Greckie media podały, że student uniwersytetu Oxford Brookes został uderzony przez śmigło podczas próby zrobienia sobie selfie na tle helikoptera kilka sekund po wylądowaniu śmigłowca Bell 407 na lądowisku w pobliżu miejscowości Spata, kilkanaście kilometrów na południowy wschód od centrum Aten.

Czytaj także: Paraliż na Lotnisku Chopina 27.07.2022. Sprawdź, które loty są odwołane

Rodzice Fentona, którzy lecieli drugim helikopterem, rzekomo nie byli świadomi tragedii, dopóki ich śmigłowiec nie został przekierowany na międzynarodowe lotnisko w Atenach. Według doniesień medialnych pilot helikoptera, którego pasażerem był 21-latek, może zostać oskarżony o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Grecka gazeta Proto Thema podała, że personel śmigłowca wyprowadził z niego pasażerów, a Fenton, który wysiadł jako pierwszy, niespodziewanie zawrócił i podszedł do helikoptera, gdy jego silniki wciąż pracowały. Przyjaciele Brytyjczyka przekazali, że nie otrzymali instrukcji wyjścia ze śmigłowca od personelu pokładowego.

Makabryczne szczegóły wypadku

Według doniesień mediów, szczegóły zdarzenia są makabryczne. Siła uderzenia śmigła miała być tak duża, że odcięła głowę 21-latka. Tych informacji nie potwierdzają oficjalnie służby.

KASIA WĘSIERSKA ROBI TRIKI, LIL MASTI vs. LINKIEWICZ, KLIMA NA ABONAMENT, SAMBA POWRACA | ESKA XD #054

Czy rozpoznasz te reklamy z lat 90.?

Pytanie 1 z 10
Dwójka dzieci biega po magicznym sadzie owocowym. Nagle na drzewie pojawia się wąż, a owoce zmieniają się w „pewien słodycz”. Jest to reklama...
Czy rozpoznasz te reklamy z lat 90.?

Ryzykowanie życia dla idealnego selfie staje się coraz większym problemem. O uzależnieniu młodych od internetu posłuchajcie w podcaście Super ZDROWI.

Listen to "Uzależnienia młodzieży. Jak wyczytać objawy i jak pomóc swojemu dziecku?" on Spreaker.