Tokio 2021: Maria Andrejczyk z szansą na medal. O której finał rzutu oszczepem kobiet? Gdzie oglądać?

2021-08-06 9:00
Igrzyska Olimpijskie 2024, 2028, 2032
Autor: Pixabay

Piątek może być ważnym dniem dla polskich sportowców w igrzyskach w Tokio. O medal w konkursie rzutu oszczepem powalczy najlepsza w eliminacjach Maria Andrejczyk. Kibiców czekają spore emocje. O której i gdzie oglądać Marię Andrejczyk? Sprawdźcie poniżej.

25-letnia Andrejczyk (LUKS Hańcza Suwałki) była zdecydowanie najlepsza w kwalifikacjach rzutu oszczepem. Minimum osiągnęła wynikiem 65,24 w pierwszej próbie. Później okazało się, że z obu grup żadna zawodniczka nie zbliżyła się do jej rezultatu.

Polka, czwarta podczas igrzysk 2016 w Rio de Janeiro, w ostatnich latach z powodu kłopotów zdrowotnych opuściła wiele najważniejszych imprez. W tym roku wróciła do pełni sił i 9 maja w Splicie ustanowiła rekord Polski wynikiem 71,40. To najlepszy w tym roku wynik na świecie.

Tokio 2021. O której rzut oszczepem Marii Andrejczyk? 

Sesja lekkoatletyczna zacznie się w piątek o 13:25. Finał rzutu oszczepem rozpocznie się o godzinie 13:50.

Z polskich lekkoatletów w piątek wystąpią także: w chodzie na 50 km mężczyzn - Rafał Augustyn, Artur Brzozowski i Dawid Tomala, a w chodzie na 20 km kobiet - Katarzyna Zdziebło.

Gdzie oglądać finał rzutu oszczepem kobiet w Tokio? 

Transmisja na żywo w TVP 1, TVPSPORT.PL i aplikacji TVP Sport. Komentować zmagania zawodników będą: Przemysław Babiarz i Sebastian Chmara.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze