Tłusty czwartek 2021. Przedstawiamy pączkowe rekordy!

2021-02-04 10:16
Pączkowe rekordy Guinnessa
Autor: Pixabay Pączkowe rekordy Guinnessa

Ile najwięcej pączków zjedliście w tłusty czwartek? Niektórzy uważają to święto za ważniejsze od Walentynek. Dziś przyjrzymy się pączkowym rekordom. Wiecie, ile ważył największy pączek na świecie albo kto zjadł najwięcej pączków bez oblizywania warg?

Najwięcej zjedzonych pączków w określonym czasie

Księga rekordów Guinnessa rozróżnia kilka rekordów związanych z jedzeniem pączków na czas. Rekordzistą w kategorii "najwięcej pączków z dżemem zjedzonych w ciągu minuty" jest Amerykanin Patrick Bertoletti, który w ciągu 60 sekund zjadł trzy pączki. Mało? Dodajmy, że zrobił to bez oblizywania warg. Rekord ustanowiony został 14 stycznia 2012 r. w Sierra Studios w East Dundee w stanie Illinois w USA.

Jak zrobić pączki

Kolejna kategoria czasowa to "najwięcej pączków z dżemem zjedzonych w ciągu trzech minut". Tutaj rekord należy do Brytyjczyka Steve’a McHugh’a, który pochłonął w tym czasie aż sześć pączków. Oczywiście bez oblizywania warg. Udało mu się to w 2002 r. 2 maja 2007 r. Lup Fun Yau podjął się próby pobicia tego rekordu, ale ostatecznie "zremisował" – również zjadł sześć pączków w wyznaczonym czasie.

Dalej mamy "najwięcej pączków Z PUDREM zjedzonych w ciągu trzech minut". Okazuje się, że podobnie, jak tych z dżemem, tak pączków z pudrem w tym czasie można pochłonąć aż sześć. Rekord ten ustanowił 12 grudnia 2010 r. Australijczyk Shamus Petherick w kawiarni "Donuts Coffe N More" w Deception Bay w Australii. Shamus wygrał wtedy z innymi amatorami pączkowego obżarstwa.

Najszybsze zjedzenie pączka bez użycia rąk

Podobnie jak w poprzednich kategoriach, tak i w tej liczyła się nie tylko szybkość, ale i odpowiednia technika. 11 sekund i 41 setnych sekundy – tyle zajęło Amerykaninowi Philipowi Josephowi Santoro zjedzenie pączka bez użycia rąk. Rekord ten ustanowił 17 kwietnia 2014 r.

Najwyższe wieże z pączków

W tej kategorii musimy rozróżnić dwa rekordy. Pierwszy został ustanowiony 25 lipca 2007 r. w biurze londyńskiego radia Capital na Leicester Square. Wieża ułożona z pączków mierzyła 110,5 m, a do jej przygotowania wykorzystano aż 1 764 pączki z dziurką w środku.

Drugi rekord to układanie wierzy z pączków na czas. Tutaj rekord należy do Amerykanina Stevena Ruppela, który 17 stycznia 2018 r. w ciągu minuty stworzył wieżę z 11 pączków.

Mamy jeszcze jeden rekord związany z ustawianiem pączków. Tym razem chodzi o mozaikę. Rekordowa konstrukcja powstała we Lwowie w ramach obchodów festiwalu "Pampukh Festival" 7 stycznia 2012 roku. Składała się z 7 040 pączków, które po zatwierdzeniu rekordu zostały rozdane przechodniom.

Najcięższy pączek na świecie

Zwykle jeden pączek nie waży więcej niż 100 gramów. Takie maleństwo nie miałoby jednak szans na znalezienie się w Księdze rekordów Guinnessa. Co innego pączek, który powstał 21 stycznia 1993 r. w Stanach Zjednoczonych. Połączonymi siłami kucharzy z cukierni Hemstrought’s Bakeries i Donato’s Bakery oraz pracowników z ogólnoamerykańskiej stacji radiowej WKLL-FM stworzono pączka, który ważył 1 tonę 695 kilogramów. Trzeba przyznać, że taki rekord ciężko będzie pobić.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze