Kiedy jest tłusty czwartek? Na ten dzień czekają miłośnicy słodyczy

2021-02-04 9:06 MK
Pączki
Autor: KFP/REPORTER

Karnawał trwa w najlepsze. Jednym z symboli tego okresu jest oczywiście dzień, na który wielbiciele słodyczy czekają z utęsknieniem, czyli tłusty czwartek. Tego dnia wszyscy zapominają o zbędnych kaloriach i oddają się miłości do pączków i innych słodkich wypieków. Kiedy jest tłusty czwartek w 2021 roku?

Kiedy jest tłusty czwartek 2021? To pytanie zadają już sobie wszyscy wielbiciele słodyczy, a w szczególności pączków, faworków i innych wypieków. Jednym z najczęstszych postanowień noworocznych jest poprawienie swojej sylwetki. Wraz z nadejściem 1 stycznia wiele osób rezygnuje ze spożywania słodyczy czy też słodzonych napojów. Tłusty czwartek nierzadko jest jednak wyjątkiem. Tego dnia zbędne kalorie przestają mieć znaczenie, a niektórzy wierzą nawet, że zjedzenie pączka lub faworka przynosi szczęście na kolejne miesiące.

Tłusty czwartek to dzień, który nie ma przypisanego konkretnego terminu. Jest to tak zwane święto ruchome. Jego data jest jednak symboliczna i nie bez znaczenia. Tłusty czwartek rozpoczyna bowiem ostatni tydzień karnawału i poprzedza wielki post. Kolejny czwartek jest już dla katolików dniem postnym, następującym po Środzie Popielcowej. Warto pamiętać, że w Środę Popielcową obowiązuje ścisły post. Wierni nie mogą tego dnia spożywać mięsa. Kiedy tłusty czwartek wypada w 2021 roku?

Kiedy jest tłusty czwartek w 2021?

Tę datę powinni zapisać sobie w kalendarzu wszyscy miłośnicy słodyczy, a w szczególności pączków i faworków. Tłusty czwartek, nazywany też dniem pączka, wypada w tym roku 11 lutego. Tego dnia można spodziewać się długich kolejek przed najpopularniejszymi piekarniami w całym kraju.

ESKA XD #014
Najnowsze