TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy

i

Autor: twitter.com/FabiTaub/status/1517804244623138816/photo/2 TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy

TŁUMY Niemców w polskich sklepach! Masowo wykupują olej, makaron i konserwy

2022-04-25 9:07

Coraz częściej w niemieckich sklepach i marketach spotkać się można z pustymi półkami. Wszystko dlatego, że nastąpiło załamanie dostaw od producentów z Ukrainy, a ponadto klienci zaczynają mieć nawyk "chomikowania" żywności. W związku z tymi brakami, pojawiają się oni w Polsce i robią zakupy w przygranicznych sklepach. Wykupują głównie oleje, makarony, konserwy i słodycze.

W niemieckich sklepach i marketach przybywa pustych półek. Znalezienie oleju słonecznikowego jest niemal niemożliwe, brak jednak także i innych produktów. Niemcy szukają więc sposobu, aby zapełnić domowe zapasy i jadą na zakupy do Polski. Sprzedawcy są zadowoleni - towaru sprzedaje się więcej, ale i w naszych przygranicznych sklepach już brakuje oleju – informuje serwis Businessinsider.com.pl.

Lubieszyn to miejscowość na Pomorzu Zachodnim, w której obecność niemieckich klientów to codzienny widok. W przygranicznej niewielkiej miejscowości pełno jest stacji benzynowych, sklepów i targów. Dzisiaj zauważa się, że kupujących jest jeszcze więcej.

Do Polski przyciągała Niemców tradycyjnie tania benzyna oraz tanie papierosy. To wszystko jest bardzo aktualne. Wskutek polskich „tarcz” i obniżek podatków, ceny benzyny w Polsce już tak wysokie nie są. 22 kwietnia po polskiej stronie litr benzyny 95 kosztował 6,54 zł. W Niemczech – to sporo powyżej 2 euro (ponad 9 zł). Nic więc dziwnego, że pod stacjami w Lubieszynie ustawiają się długie kolejki aut na niemieckich tablicach, a nie brak klientów zza Odry, którzy wlewają paliwo do kanistrów – czytamy na businessinsider.com.pl.

Przez puste półki w swoim kraju, Niemcy szturmują przygraniczne sklepy w Polsce. Poza olejem w sklepach za Odrą brakuje także konserw, makaronu, niekiedy nawet słodyczy. Jednym z powodów jest załamanie dostaw od producentów z Ukrainy, innym zwykła panika klientów i gromadzenie żywności na zapas.

W Polsce nie ma dużego problemu z dostępnością żywności. Zaczyna się to jednak powoli zmieniać. W lubieszyńskiej Biedronce bywają problemy z niektórymi produktami – jednym z których jest właśnie olej słonecznikowy. Nie ma chyba od miesiąca. Niemcy wykupili wszystko - odpowiada ekspedientka w Businessinsider.

Podobnie jak w Polsce, niemiecką gospodarkę też dotknęła inflacja. W marcu wynosiła 7,3 proc., co jednak i tak stanowi mniejszy wzrost cen w sklepach, niż u nas.

Więzienna grypsera. Znasz te słowa? Niektórych używasz codziennie [QUIZ]

Pytanie 1 z 9
Klawisz to inaczej:

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]!

Oferta polskich sklepów korzystna dla Niemców? Ciekawe co powiedzieliby na "ofertę" Alberta z ESKI :)

Posłuchajcie jego kultowej WKRĘTARKI!

Listen to "Oferta" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE