TEN kraj całkowicie znosi obostrzenia covidowe! W kolejce są już kolejne

i

Autor: pixabay.com TEN kraj całkowicie znosi obostrzenia covidowe! W kolejce są już kolejne

TEN kraj całkowicie znosi obostrzenia covidowe! W kolejce są już kolejne

2022-02-03 9:23

Całkowite zniesienie obostrzeń covidowych? Jeszcze kilka tygodni temu było to wręcz nie do pomyślenia, ale pierwszy kraj w Europie już je wycofał! A w kolejce są już kolejne. Sprawdź, gdzie wycofano już obostrzenia covidowe oraz które państwa planują to w najbliższym czasie.

Chociaż cały świat aktualnie zaangażowany jest w walkę z falą pandemii COVID-19, wywołaną wariantem Omikron, niektóre kraje w Europie szykują się na wprowadzenie odważnych, zaskakujących decyzji. Wiążą się one z restrykcjami pandemicznymi i mogą wpłynąć również na branżę turystyczną. W dalszej części artykułu sprawdzisz, który kraj całkowicie znosi obostrzenia covidowe.

Dania całkowicie znosi obostrzenia covidowe

Pierwszym krajem, który całkowicie zniósł obostrzenia jest Dania. Jeszcze do połowy grudnia obowiązywały tam surowe restrykcje związane z szybkim wzrostem zakażeń wariantem Omikron. Aktualnie natomiast Dania jest trzecim najlepiej wyszczepionym przeciw COVID-19 krajem Unii Europejskiej. W pełni zaszczepionych jest tam ponad 71 proc. obywateli.

W związku tym uznano, że dalsze utrzymywanie surowych restrykcji nie ma sensu i od 1 lutego w Danii całkowicie zniesiono obostrzenia covicodowe. Co więcej, jak czytamy na portalu „Puls Medycyny” COVID-19 przestał być tam traktowany jako choroba zagrażająca społeczeństwu.

Śladem Danii zamierzają pójść kolejne kraje. 9 lutego Szwecja zniesie wszystkie obostrzenia covidowe. Wkrótce dołączą do nich Norwegia (17 lutego) i Finlandia (28 lutego).

Paszporty covidowe: tu przestaną obowiązywać

Pierwsze europejskie kraje całkowicie znoszą obostrzenia, ale niektóre państwa planują również wycofanie paszportów covidowych. Przepustki wydawane obywatelom, którzy zostali zaszczepieni lub przechorowali zakażenie koronawirusem w ostatnim czasie, zostaną wycofane w Gruzji, Szwajcarii (od 16 lutego) i na Litwie (od 5 lutego).

W Czechach Naczelny Sąd Administracyjny unieważnił paszporty szczepionkowe dla gastronomii, klubów nocnych i hoteli. Teraz rząd ma tydzień na ich wycofanie.

Ogromny skandal dzień przed finałem WOŚP w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE