Jak szybko zasnąć?

i

Autor: Canva Jak szybko zasnąć?

Te proste triki spowodują, że szybciej zaśniesz

2021-11-30 9:52

Wiele osób cierpi z powodu problemu z zaśnięciem. Powodów może być kilka. Nieregularny tryb pracy, ekspozycja na niebieskie światło z monitorów komputerów i komórek, stres. Jest wiele leków i sposobów które mają nam pomóc szybciej zasnąć. W artykule znajdziesz najprostszy przepis na szybkie zaśnięcie.

Co zrobić gdy sen nie nadchodzi?

Wiedzieliście, że idealna temperatura do spania wynosi około 20 stopni Celsjusza. Wiele osób w trakcie sezonu grzewczego ma problem z zaśnięciem, bo bardzo często w naszych domach i mieszkaniach temperatura jest nieco wyższa. Do tego dochodzi jeszcze cieplejsza piżama, kołdra - a sen mimo otulenia i ciepła nie nadchodzi.

Odkrywanie się nie pomaga, bo większość z nas nie jest w stanie zasnąć bez przykrycia. Związane to jest z przyzwyczajeniem – nasz organizm nauczony jest od dzieciństwa, że przed snem zostajemy okryci. To właśnie dlatego jeśli położymy się do łóżka i przykryjemy, dla naszego ciała jest to oczywisty sygnał, że czas spać. Bez przykrycia się będzie większości z nas trudniej zasnąć. Udowodniono też, że okrycie kocem lub kołdrą zmniejsza nasz stres i niepokój oraz powoduje wzrost poziom serotoniny w naszym organizmie.

Co zrobić, jeśli mimo okrycia się nie zasypiamy?

Wtedy wystarczy wystawić stopę spod kołdry. Ta prosta metoda u większości osób zadziała i pomoże im szybko zasnąć.Dlaczego wystawienie stopy spod kołdry ułatwia zasypianie? By spokojnie zasnąć, temperatura naszego ciała musi spaść o około 1-2 stopnie. Właśnie, dlatego tak trudno nam spać podczas upałów – nasze ciało walczy z przegrzaniem. Nasze gołe stopy to idealny sposób na ochłodzenie ciała bez jego wyziębienia. To właśnie na stopach znajdują się połączenia między tętnicami i żyłami, które rozszerzają się w ciepłych temperaturach i pozwalają, by więcej krwi dostało się na powierzchnię skóry w celu jej ochłodzenia i uzyskania szybko idealnej temperatury, która pozwoli nam szybciej zasnąć. Podsumowując by szybko zasnąć wystarczy by w naszej sypialni temperatura wynosiła 20 stopni Celsjusza, znaleźć ulubiony koc lub kołdrę, która zapewni nam uspokojenie nerwów i wystawić stopę, by zapewnić sobie odpowiednie chłodzenie, które przyśpieszy nadejście snu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pomyśl o świadomej adopcji zwierzaka. Wolontariusze lubelskiego schroniska dla zwierząt zachęcali do tego w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie