Te aplikacje kradną dane! Lepiej usuń je z telefonu

2021-07-05 9:54

Aplikacje, które kradną dane zostały już przez Google usunięte ze Sklepu Google Play. Jednak w takich przypadkach trzeba pamiętać, że również i my musimy sami usunąć je ze swojego telefonu. Które aplikacje narażały nas na wyciek naszych danych i haseł? Dziewięć aplikacji miało łącznie około miliona pobrań!

To już kolejny raz kiedy złośliwe aplikacje przedostały się do Sklepu Google Play, a następne na nasze telefony. Specjaliści z Dr. Web odnaleźli w  sklepie z aplikacjami aż dziewięć, które były niebezpieczne dla ich użytkowników. Jak poinformowali dalej specjaliści: aplikacje były wykorzystywane przez cyberprzestępców do wykradania danych logowania do Facebooka. Wśród szkodliwych oprogramowań znalazły się edytory zdjęć, aplikacje do ćwiczeń, czy nawet te z codziennym horoskopem. Najpopularniejsza aplikacja miała aż 5 milionów pobrać, pozostałe osiem niespełna 900 tysięcy. Tak więc, aż ok. 6 miliona osób mogło ucierpieć przez szkodliwe oprogramowanie. W kodach tych programów znaleziono pięć wariantów trojana. Oznaczone przez specjalistów z Dr. Web aplikacje zostały już usunięte ze Sklepu Google Play.

CZYTAJ TAKŻE: Tajwańska zabawka dla dzieci śpiewa polską piosenkę o narkotykach. Jest afera! [WIDEO]

Te aplikacje kradną dane! Lepiej usuń je z telefonu

Mimo że Google usunęło już aplikacje ze swojego sklepu, te nadal mogą być wykorzystywane przez cyberprzestępców. Aby ograniczyć niebezpieczeństwo trzeba je samodzielnie usunąć z własnego telefonu. Dodatkowo warto pamiętać o tym, że jeżeli mieliśmy jedną z z nich to trzeba zmienić hasła do najważniejszych usług, do których logujemy się ze smartfona.

Niecodzienny efekt remontu kamienicy. Co tu się stało?

Znaki zodiaku i ich cechy charakteru. Potrafisz je dopasować?

Pytanie 1 z 12
Jest aktywny, cechuje go agresja i wola przywództwa