Zachęcamy do kontroli stanu oświetlenia w aucie

i

Autor: fot. Policja Zachęcamy do kontroli stanu oświetlenia w aucie

Tam BEZPŁATNIE sprawdzisz stan świateł w swoim aucie!

2021-10-22 8:47

W trosce o bezpieczeństwo na drodze po raz kolejny ruszyła ogólnopolska kampania pod nazwą „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”. Wzorem lat ubiegłych, kierujący będą mogli bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na wybranych stacjach kontroli pojazdów. Sprawdźcie, gdzie możecie za darmo sprawdzić stan świateł w waszym aucie.

Gdzie sprawdzić stan świateł w aucie ZA DARMO?

W okresie jesiennym prawidłowe oświetlenie pojazdów i właściwa regulacja świateł w autach jest niezmiernie ważna i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Rzeczami, które powinniśmy skontrolować w naszym aucie w okresie jesiennym jeśli chodzi o światła to m.in. ich ogólny stan techniczny, właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia oraz natężenie emitowanego światła. Dobre oświetlenie auta zapewnia wszystkim uczestnikom ruchu drogowego większe bezpieczeństwo, a kierowcom daje większe szanse na szybką reakcję na zmieniające się warunki na drodze.

Podobnie jak w latach ubiegłych w trakcie kampanii kierujący będą mogli w określonych dniach, bezpłatnie sprawdzić oświetlenie pojazdów na stacjach kontroli pojazdów funkcjonujących pod patronatem Instytutu Transportu Samochodowego, zrzeszonych w Polskiej Izbie Stacji Kontroli Pojazdów oraz należących do Holdingu Polskiego Związku Motorowego, jak też na innych stacjach, które zgłosiły chęć uczestnictwa w programie.

Dodatkowo kierowcy korzystający z aplikacji Yanosik, mogą otrzymać informacje na temat kampanii na podstawie swojej lokalizacji, dzięki temu bez względu na to, gdzie akurat przebywają zostaną doprowadzeni przez aplikację do najbliższej stacji kontroli pojazdów biorących udział w przedsięwzięciu. Bezpłatnie swoje auto będzie można sprawdzić w dniach: 23.10, 6.11, 20.11, 4.12. tego roku.

Spis wszystkich stacji kontroli znajdziecie na stronie Policji.

Zginęli przygnieceni drzewem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE