Taki otwieracz do butelek jest w KAŻDYM samochodzie! Nie mieliście o tym pojęcia!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Taki otwieracz do butelek jest w KAŻDYM samochodzie! Nie mieliście o tym pojęcia!

2023-01-26 12:55

O tej ukrytej w naszym aucie funkcji wie niewiele osób! Chociaż nowe auta mają wiele przydatnych bajerów i gadżetów technologicznych, to najczęściej brakuje nam rzeczy prostych - jak otwieracz do butelki z oranżadą lub colą, gdy jesteśmy z rodziną na grzybach. Ten właśnie przedmiot ma jednak KAŻDE auto. Gdzie jest ukryty?

Każdy z nas wybrał się kiedyś na dłuższą wycieczkę samochodem. Niezależnie czy to my prowadzimy, czy jesteśmy tylko pasażerem, bywa tak, że zaczynamy nudzić się w aucie i szukamy jakiegoś urozmaicenia podróży. Większość z nas śpiewa, słucha muzyki lub audiobooków, czasem rozmawiamy. Jeśli pozostajemy w samochodzie dość długo, to może się zdarzyć również, że zapragniemy zjeść coś lub się napić. Nie ma problemu, gdy wybór pada na sok w kartonie, czy wodę w zakręcanej butelce. Co jednak, jeśli właśnie udało nam się na stacji benzynowej ,,upolować" smakowitą i chłodną colę w szklanej butelce? Wtedy niezbędny będzie otwieracz do butelek. Nie każdy ma go jednak przy kluczach, a za to każdy... ma go w samochodzie! Jak go odszukać? To proste!

Stara olejarnia może stać się perełką. Zabytkową ruinę można kupić za grosze

Otwieracz do butelek w każdym samochodzie - gdzie go szukać?

W każdym aucie jest nawet kilka „otwieraczy do butelek”, a chodzi oczywiście o... klamry pasów bezpieczeństwa. To nie żart. Gdy dokładnie im się przyjrzycie, to z pewnością uda się wam zauważyć, iż mają idealnie stworzony system dźwigni, aby otworzyć butelkę. Prostokątne otwory w klamrach pasków są idealne do łatwego otworzenia butelki z colą lub oranżadą i nie pozostaną na nich zarysowania. Co więcej, butelki otworzymy sprawnie i bezpiecznie - nie naruszymy szkła, a nawet nie wzburzymy gazowanego napoju, który skrywa!

QUIZ PRL: Seniorzy mieli lepiej w PRL-u niż za PiS? Jakie mieli emerytury?

Pytanie 1 z 10
Podczas awantur w kolejkach emeryci bili się: