TAK dzieci przywitały nowych uczniów z Ukrainy! Wzruszające nagranie podbija internet! [WIDEO]

i

Autor: Twitter/@benphillips76 TAK dzieci przywitały nowych uczniów z Ukrainy! Wzruszające nagranie podbija internet! [WIDEO]

TAK dzieci przywitały nowych uczniów z Ukrainy! Wzruszające nagranie podbija internet! [WIDEO]

2022-03-15 10:19

Wojna na Ukrainie sprawiła, że tysiące dzieci musiało uciekać przed wojną do innych krajów na zachodzie Europy. Para ze Lwowa schroniła się we Włoszech, gdzie mieli rozpocząć naukę w lokalnej szkole. Dzieci bardzo bały się wejścia do szkoły, dlatego miejscowi uczniowie przygotowali wzruszające powitanie. Ten moment widzimy na nagraniu, które podbija internet.

Od początku wojny na Ukrainie z kraju naszych wschodnich sąsiadów uciekło blisko 2 mln obywateli, a do samej Polski trafiło aż 1,7 mln uchodźców. Według aktualnych szacunków prawdopodobnie połowa z wszystkich Ukraińców, którzy opuścili swój kraj, zostanie nad Wisłą. Pozostali będą zapewne szukać schronienia w innych państwach Unii Europejskiej, zwłaszcza, jeśli w którymś z nich mają krewnych.

Taka sytuacja miała właśnie miejsce w przypadku dwójki dzieci ze Lwowa, które trafiły do szkoły pod Neapolem. Dlaczego właśnie tam? Według informacji włoskich mediów w tym rejonie mieszka babcia chłopca i dziewczynki.

Dwójka dzieci od razu po przyjeździe do Włoch została zaproszona do nauki w miejscowej szkole, ale młodzi Ukraińcy mieli swoje obawy. Na nagraniu opublikowanym w internecie widzimy, jak mają opory przed wejściem do placówki. Film pokazuje, że na Dymitra i Wiktorię czekali wszyscy uczniowie i nauczyciele ze szkoły Don Milani w Pomigliano d’Arco.

Około 200 dzieci w pewnym momencie wspólnie ze swoimi opiekunami zaczyna klaskać i wiwatować na cześć swoich gości. Na nagraniu widać, że część uczniów ma na sobie niebiesko-żółte wstążki, nie brakuje również ukraińskich flag.

Film bardzo szybko stał się hitem internetu. W ciągu kilku dni wideo obejrzało blisko 6 mln internautów, którzy ze wzruszeniem w komentarzach przyznali, jak wielki jest to przykład solidarności z ukraińskim narodem.

Tak rozpaczają rosyjskie blogerki po wycofaniu się światowych marek z ich kraju
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE