Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Twitter / @armyinformcomua

Szokujący pomnik Putina w centrum Kijowa! [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-05-07 19:07

W centrum Kijowa pojawiła się dosyć nietypowa rzeźba przedstawiająca prezydenta Rosji Władimira Putina. Na niewielkiej tabliczce przymocowanej do postumentu auror zostawił przesłanie do prezydenta Rosji. Jak ono brzmi, sprawdźcie sami w naszym artykule.

Pomnik Putina stanął w Kijowie!

Autorem tej niewątpliwie odważnej instalacji jest rzeźbiarz i projektant Dmitrij IV. Rzeźba znajduje się w samym sercu stolicy, na bulwarze Szewczenki. Instalacja przedstawia twarz rosyjskiego prezydenta z bronią przyczepioną do ust. Miejsce, w którym została ona ustawiona ma znaczenie symboliczne. Dokładnie kilka metrów dalej stał kiedyś pomnik innego dobrze wszystkim znanego z kart historii Rosjanina. Był to Lenin, tamtego pomnika już nie ma, został on zburzony w 2013 roku.

Obecnie jego miejsce zajęła ta właśnie odważna tymczasowa instalacja, która przedstawia prezydenta Rosji. Tytuł instalacji brzmi „Zastrzel się”. Na postumencie umieszczono małą tabliczkę z przesłaniem dla rosyjskiego prezydenta.

„Historia wie, że zbrodniarze wojenni mają dwie „ścieżki” – sąd lub… „Putlerze... zrozumiałeś aluzję?”

Taką właśnie wskazówkę wysyłają Putinowi obrońcy Ukrainy, trzeba przyznać, że ani odwagi, ani fantazji im nie brakuje.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE