Odkryli grób wikinga pod podłogą

i

Autor: internet / fastnews24.info

SZOK Para w trakcie remontu znalazła trupa zakopanego pod podłogą!

2022-02-16 12:53

To, że w trakcie remontu można natknąć się na dziwne i niespodziewane rozwiązania hydrauliczne ukryte pod płytkami chyba nikogo nie dziwi, zwłaszcza w Polsce, gdzie wśród remontowych rozwiązań niestety nadal króluje „prowizorka”. Ale znalezienie trupa pod podłogą to nie jest coś powszechnego – zwłaszcza jeśli jest on wikingiem!

Ciekawe odkrycie - grób wikinga pod podłogą!

O nietypowym znalezisku poinformował portal fastnews24.info. Wszystko zaczęło się od tego, że pewna norweska para postanowiła wyremontować swój stary rodzinny dom. Para planowała ocieplić i wymienić starą drewnianą podłogę w swoim domu. Kiedy zerwali deski i zaczęli oczyszczać obitą pod spodem ziemię natknęli się na dziwne znaleziska. Na początku właściciele domu odkryli mały szklany przedmiot, który błędnie uznali za kółko od zabawki. Jednak W miarę wyrównywania gruntu pod wylewkę odkryli też inne skarby, które zdecydowanie nie były zabawkami. Znaleźli żelazną głowicę siekiery i inne starożytne artefakty, wtedy to zdali sobie sprawę, że natknęli się na coś wyjątkowego co do tej pory kryło się pod ich podłogą.

Para skontaktowała się z lokalnymi władzami, które z kolei skontaktowały się z muzeum Tromso. Po kilku dniach dom pary wypełnił się archeologami, którzy ku ich przerażeniu odkryli nie tylko więcej artefaktów pochodzących z epoki wikingów, czyli od 800 do 1100 roku n.e. Znaleźli też szkielet pochowanego pod ich podłogą wikinga! Obecnie para oddała swój dom do dyspozycji archeologów, aby zebrali oni wszystkie artefakty znajdujące się pod ich domem. Chociaż prace archeologów zdecydowanie wydłużą plany remontowe to para zgodziła się na tę niedogodność bardzo chętnie. W końcu nie każdy ma szansę powiedzieć, że ich dom jest częścią ważnego odkrycia historycznego i archeologicznego. I zawsze milej mieszkać, wiedząc, że pod podłoga nie mamy czyjegoś grobu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Para okradała kościelne skarbony