Pomorskie. Ponad 20 tys. pracowników oświaty zapisało się na szczepienia

i

Autor: Podlaski Urząd Wojewódzki Pomorskie. Ponad 20 tys. pracowników oświaty zapisało się na szczepienia

Szczepienia przeciwko COVID-19: rusza druga rejestracja nauczycieli. Kto może się zapisać?

2021-02-15 7:40

Możliwość rejestracji na szczepienie dostają od dziś wszyscy chętni pedagodzy do 65 lat oraz nauczyciele akademiccy... Po godzinie 8.00 15 lutego rusza kolejny etap rejestracji na szczepienia pracowników oświaty i nauki. Są do tego przygotowane dwa systemy! Jak będą działały? Więcej informacji znajdziecie w tym artykule!

Szczepienia przeciwko COVID-19: rusza druga rejestracja nauczycieli. Kto może się zapisać? Do tej pory, do przyjęcia szczepień mogli zgłaszać się tylko nauczyciele klas I-III do 60. roku życia. Według MEiN w ubiegłym tygodniu zarejestrowało się 65% uprawnionych. Teraz procedura obejmie też starszych pedagogów, bo Rada Medyczna zadecydowała że szczepionka AstraZeneca może być stosowana do 65. roku życia.

W tym etapie zaszczepione zostaną także osoby, które "bezpośrednio zapewniają funkcjonowanie podstawowej działalności państwa i narażone są na zakażenie ze względu na częste kontakty społeczne". Są to m.in. pracownicy sektora infrastruktury krytycznej, dostaw wody, gazu, prądu, usług teleinformatycznych, poczty, bezpieczeństwa żywności i leków, transportu publicznego. Należą do nich również urzędnicy odpowiedzialni za zwalczanie pandemii, pracownicy wymiaru sprawiedliwości, funkcjonariusze służb celno-skarbowych.

Szczepienia dla nauczycieli będą prowadzone w szpitalach węzłowych i w wyznaczonych przez NFZ punktach szczepień. Każdy ze szpitali i punktów sam organizuje kalendarz szczepień w porozumieniu z dyrektorami szkół, przedszkoli i placówek oświatowych.

Wjechał autem na zamarznięte jezioro. Lód nie wytrzymał!
Sonda
Czy lekcje religii powinny odbywać się w szkołach?