Szczepienia aktorów poza kolejnością: Szef MZ zapowiada nietypową karę dla gwiazd. Surowa?

i

Autor: Pixabay

Szczepienia aktorów poza kolejnością: Szef MZ zapowiada nietypową karę dla gwiazd. Surowa?

2021-01-12 8:54

Nie milknął echa szczepień aktorów, piosenkarzy czy polityków poza kolejnością w Centrum Medycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (WUM). Adam Niedzielski podczas konferencji wspomiał o możliwej karze za to zajście. Jest odpowiedź Witora Zborowskiego, który uważa, że zapowiadana kara to bardzo dobry pomysł. O jakiej karze mowa? Czy jest odpowiednia?

Spis treści

  1. Szczepienia gwiazd poza kolejnością: Kara dla WUM
  2. Prace społeczne dla gwiazd zaszczepionych poza kolejnością?
  3. Wolontariat dla zaszczepionych poza kolejnością: Wiktor Zborowski jest na tak

Szczepienia gwiazd poza kolejnością: Kara dla WUM

Sprawa szczepień poza kolejnością wciąż jest głośna. Zakończona 8 stycznia kontrola NFZ w WUM wykazała, że z 450 dawek szczepionki przeciw COVID-19 przeznaczonych dla personelu medycznego placówki, blisko 200 dawek otrzymały osoby, które nie są pracownikami WUM. Na liście zaszczepionych poza kolejnością jest sporo znanych nazwisk, między innymi Krystyna Janda, Maria Seweryn, Wiktor Zborowski, Michał Bajor, Anna Cieślak, Radosław Pazura, Krzysztof Materna, Edward Miszczak.

W związku z tym niecodziennym zajściem WUM czeka wysoka kara finansowa. Minister zdrowia wezwał też rektora WUM do dymisji. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Gigantyczna kara dla WUM za szczepionki poza kolejnością. Są wyniki kontroli. Rektor poda się do dymisji?

A jaką karę poniosą osoby zaszczepione? Jest pewna propozycja.

Prace społeczne dla gwiazd zaszczepionych poza kolejnością?

W czasie poniedziałkowej konferencji prasowej mnister zdrowia zaproponował karę dla osób zaszczepionych przeciw COVID-19 poza kolejnością. Zdaniem Adama Niedzielskiego dobrym pomysłem byłoby odpracowanie przywileju szybszych szczepień jako wolontariusz w walce z pandemią:

- Myślę, że osoby zaszczepione poza kolelnością powinny poczuć odpowiedzialność. Pewnym odpracowaniem tego niesłusznie przyjętego przywileju byłaby praca w charakterze wolontariusza w przychodniach bądź miejscach, w których można pomóc walczyć z covidem.

Sonda
Czy wolontariat za szczepienia poza kolejnością to dobry pomysł?

Wolontariat dla zaszczepionych poza kolejnością: Wiktor Zborowski jest na tak

Pomysł szefa MZ przypadł do gustu Wiktorowi Zborowskiemu. Jak podaje PAP, aktor w rozmowie z Radiem ZET zapowiedział "wolontariat na oddziale covidowym":

- Trzeba to zrobić. Uważam, że to jest dobry pomysł - mimo, że w całej tej awanturze moje intencje były czyste - więc ja tego nie odbieram jako jakąś karę. Ja w razie czego mogę na to wyrazić zgodę.

Zborowski dodał, że o ewentualnym wolontariacie rozmawiał z Krzysztofem Materną, który także przychyla się do pomysłu Adama Niedzielskiego.

Posłuchaj, jak choroby tarczycy przyszłej mamy wpływają na ciążę. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Bandyta zamordował pana Stasia w jego sklepie