szczepienie

i

Autor: Pixabay.com Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

Szczepienia 12-latków - WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW!

2021-06-02 11:44

Na 7 czerwca zaplanowano uruchomienie programu szczepień dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. W tej grupie jest ponad 2,5 milionów dzieci. Szczepienia będą wykonywane nie w szkołach, o czym mówiło się początkowo, lecz w punktach szczepień powszechnych. Z tym właśnie powiązany jest pewien obowiązek rodziców i opiekunów 12-latków.

Oznacza to, że rodzice 12-letnich dzieci będą im towarzyszyć od wejścia do punktu szczepień powszechnych, po wykonanie zastrzyku.

Szczepienia 12-latków - ich start zaplanowano na 7 czerwca. Preparat dający odporność na koronawirusa dostaną dzieci w wieku od 12 do 15 lat. O uruchomieniu programu na początku mówił Michał Dworczyk. Szef KPRM podkreślił, że chodzi o ponad 2,5 mln. młodych obywateli i obywatelek Polski. Początkowo mówiło się, że szczepienia 12-latków i starszych dzieci odbywać się będą w szkołach. Ostatecznie uznano jednak, że ten plan będzie możliwy do zrealizowania dopiero od początku września, kiedy dzieci wrócą z wakacji. Tymczasem szczepienia będą się odbywać w punktach szczepień powszechnych. Temat rozwinął w środę, 2 czerwca, Adam Niedzielski. Minister Zdrowia przekazał między innymi ważną informację dla wszystkich rodziców 12-latków. Więcej na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]

Szczepienia 12-latków w obecności rodziców!

Podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia poruszony został temat szczepienia dzieci i młodzieży 12-15 lat. Adam Niedzielski podkreślił, że zasady zapisywania 12-latków i starszych dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19 będą takie same jak zasady zapisywania 16-latków. Oprócz tego przekazał informacje dla rodziców dzieci:

Wszystkie świadczenia w tej grupie wiekowej muszą być realizowane w obecności rodziców. Więc tutaj przy szczepieniu będzie konieczna obecność rodziców - zastrzegł Niedzielski.