Szczepienia 12-latków - WAŻNA INFORMACJA DLA RODZICÓW!

2021-06-02 11:44
szczepienie
Autor: Pixabay.com Miałeś powikłania po szczepieniu? Możesz dostać OGROMNE odszkodowanie!

Na 7 czerwca zaplanowano uruchomienie programu szczepień dla dzieci w wieku od 12 do 15 lat. W tej grupie jest ponad 2,5 milionów dzieci. Szczepienia będą wykonywane nie w szkołach, o czym mówiło się początkowo, lecz w punktach szczepień powszechnych. Z tym właśnie powiązany jest pewien obowiązek rodziców i opiekunów 12-latków.

Szczepienia 12-latków - ich start zaplanowano na 7 czerwca. Preparat dający odporność na koronawirusa dostaną dzieci w wieku od 12 do 15 lat. O uruchomieniu programu na początku mówił Michał Dworczyk. Szef KPRM podkreślił, że chodzi o ponad 2,5 mln. młodych obywateli i obywatelek Polski. Początkowo mówiło się, że szczepienia 12-latków i starszych dzieci odbywać się będą w szkołach. Ostatecznie uznano jednak, że ten plan będzie możliwy do zrealizowania dopiero od początku września, kiedy dzieci wrócą z wakacji. Tymczasem szczepienia będą się odbywać w punktach szczepień powszechnych. Temat rozwinął w środę, 2 czerwca, Adam Niedzielski. Minister Zdrowia przekazał między innymi ważną informację dla wszystkich rodziców 12-latków. Więcej na ten temat znajdziecie w dalszej części artykułu.

Gen. Grzegorz Gielerak: Nie będę apelował o szczepienie dzieci [Super Raport]

Szczepienia 12-latków w obecności rodziców!

Podczas konferencji prasowej Ministra Zdrowia poruszony został temat szczepienia dzieci i młodzieży 12-15 lat. Adam Niedzielski podkreślił, że zasady zapisywania 12-latków i starszych dzieci na szczepienia przeciwko COVID-19 będą takie same jak zasady zapisywania 16-latków. Oprócz tego przekazał informacje dla rodziców dzieci:

Wszystkie świadczenia w tej grupie wiekowej muszą być realizowane w obecności rodziców. Więc tutaj przy szczepieniu będzie konieczna obecność rodziców - zastrzegł Niedzielski.

Oznacza to, że rodzice 12-letnich dzieci będą im towarzyszyć od wejścia do punktu szczepień powszechnych, po wykonanie zastrzyku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze