Wielkanoc dni wolne: Jak zaplanować urlop?

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Wielkanoc dni wolne: Jak zaplanować urlop?

Wielkanoc dni wolne: Jak zaplanować urlop? Kiedy dzieci wracają do szkoły? [WIELKANOC 2021]

2021-03-16 21:02

Wielkanoc 2021 w tym roku wypada na początku kwietnia. W związku ze świętem ustalono dwa dni ustawowo wolne od pracy. Kiedy wypadają? Jak zaplanować urlop na Wielkanoc 2021? Kiedy dzieci wracają do szkoły po Wielkanocy 2021? Sprawdź najważniejsze daty i pomysły na zaplanowanie wielkanocnego urlopu!

Spis treści

  1. Wielkanoc dni wolne: Kiedy wypadają?
  2. Wielkanoc 2021: Jak zaplanować urlop?
  3. Wielkanoc 2021: Kiedy dzień wracają do szkoły?

Wielkanoc dni wolne: Kiedy wypadają?

Wielkanoc 2021 wypada dokładnie:

  • 4 kwietnia (niedziela) - pierwszy dzień świąt
  • i 5 kwietnia (poniedziałek) - drugi dzień świąt.

Te dwa dni są ustawowo wolne od pracy. Oznacza to, że jeśli musimy pracować w poniedziałek 5 kwietnia, przysługuje nam dodatkowy dzień wolny do odbioru.

Wielkanoc 2021: Jak zaplanować urlop?

Wielkanoc, czyli Zmartwychwstanie Pańskie, Wielka Niedziela czy Niedziela Wielkanocna jest świętem ruchomym - wypada zawsze w pierwszą niedzielę po wiosennej pełni księżyca. Niestety zawsze w okresie wielkanocnym wolne są tylko dwadni - niedziela i poniedziałek. Jeśli jednak potrzebujemy dłuższego urlopu - dobrze wziąć wolne od środy 31 marca. Wtedy w skupieniu będziemy mogli przeczyć Triduum Paschalne - Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę. Przy okazji będziemy mogli się cieszyć 6-dniowym urlopem.

Wielkanoc 2021: Kiedy dzień wracają do szkoły?

Poniedziałek 5 kwietnia to ostatni dzień wolny w związku ze świętami wielkanocnymi. Oznacza to, że we wtorek 6 kwietnia wszystkie dzieci muszą pojawić się na lekcjach. W większości przypadków będzie do nauka zdalna.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ: Końcówka "-ą" czy "-om"? Sprawdź czy piszesz poprawnie!

Pytanie 1 z 20
Nigdy nie kupuję moim _________ słodyczy.
Fabryka Mruczenia - z jakimi problemami zmagają się z kotami? Jak im pomóc?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE