Strzelanina w luksusowym centrum handlowym w Bangkoku. Nie żyją trzy osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

i

Autor: pexels.com, screen z Twittera: Khaosod English

świat

Strzelanina w luksusowym centrum handlowym w Bangkoku. Nie żyją trzy osoby [ZDJĘCIA, WIDEO]

2023-10-03 16:00

Trzy osoby zginęły w strzelaninie w luksusowym centrum handlowym w Bangkoku we wtorek – podaje agencja Reutera, powołując się na służby ratunkowe. Według lokalnych mediów rannych zostało siedem osób, w tym obcokrajowiec. Policja zatrzymała podejrzanego 14-latka.

Koszmarne sceny rozegrały się we wtorek (3 października) na terenie jednego z centrów handlowych w Bangkoku. Według lokalnych mediów, 14-letni chłopiec otworzył tam ogień z broni palnej, zabijając trzy osoby i raniąc siedem kolejnych. - Napastnik został aresztowany. W rzeczywistości poddał się (...) policja oczyszcza miejsce zdarzenia. Sytuacja się uspokaja - przekazał dziennikarzom premier Tajlandii Srettha Thavisin. Służby udostępniły zdjęcie policjanta zatrzymującego i skuwającego kajdankami osobę leżącą twarzą w dół na podłodze. Na czas działań policji centrum handlowe zostało zamknięte.

Informacja o strzelaninie pojawiła się w mediach społecznościowych, gdzie użytkownicy udostępniali nagrania tłumów uciekających z centrum handlowego, które jest niezwykle popularne zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców. PBS News informował o odgłosach strzałów dobiegających z budynku, ale nie podano szczegółów.

Do strzelaniny doszło na kilka dni przed pierwszą rocznicą jednego z najkrwawszych zbrodni w najnowszej historii Tajlandii, kiedy to były policjant uzbrojony w nóż i pistolet zaatakował przedszkole, mordując 24 dzieci i 12 dorosłych.

Tajlandia ma wysoki wskaźnik posiadania broni i długą i brutalną historię incydentów z bronią palną. W 2020 r. były oficer armii wpadł w szał w centrum handlowym w Korat, mordując 29 osób i raniąc wiele innych.

Kościół zawalił się podczas chrztu! 15 ofiar, dziesiątki rannych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE