Straszny KARAMBOL podczas śnieżycy! Zderzyło się kilkadziesiąt aut. Są ranni [WIDEO]

2022-03-30 9:27
Straszny KARAMBOL podczas śnieżycy! Zderzyło się kilkadziesiąt aut. Są ranni [WIDEO]
Autor: screen/ www.facebook.com/MeteoLubuskie/videos Straszny KARAMBOL podczas śnieżycy! Zderzyło się kilkadziesiąt aut. Są ranni [WIDEO]

Do dramatycznych wydarzeń doszło około 80 km na zachód od miasta Allentown, na międzystanowej drodze nr 81 w Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych. Śnieżyca doprowadziła do masakrycznego zderzenia kilkudziesięciu samochodów. Karambol ten uchwycił monitoring.

Do tego strasznego zdarzenia do szło w USA w stanie Pensylwania. Brało w nim udział ok. 50 pojazdów. Dlaczego doszło do takiej katastrofy? Przyczyną była śnieżyca, która ograniczyła widoczność kierowcom, a także panowały bardzo trudne warunki na drodze. Na odcinku tej trasy wystąpił też porywisty wiatr. Te wszystkie czynniki doprowadziły do tego, że nie można było zapanować nad pojazdem. Wszystkie zaczęły na siebie wjeżdżać, niektóre z nich stanęły w płomieniach.

Jak informują władze stanu, w karambolu zginęły trzy osoby, a 24 zostały ranne i przewiezione do lokalnych szpitali. Bilans zdarzenia może jednak wzrosnąć, ponieważ teren cały czas jest przeszukiwany, a wszystkie pasy autostrady zostały tymczasowo zamknięte. W mediach społecznościowych został zamieszczony film z wypadku. Na swoim Facebooku opublikowali go Lubuscy Łowcy Burz.

W trakcie zdarzenia podczas ogromnej śnieżycy na oblodzonej drodze, kolejne samochody, w tym ciężarówki, zderzają się ze sobą.

Burze śnieżne to bardzo niebezpieczne zjawisko pogodowe. Właśnie wtedy drogi pokrywane są śniegiem w kilka minut, a widoczność jest mocno ograniczona. Zaleca się, aby jechać bardzo ostrożnie i włączać wtedy nawet światłą awaryjne. 

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze