Stop torturom na granicy. Manifestacja solidarności z uchodźcami

2021-10-17 20:09
stop torturom na granicy
Autor: PAP

W niedzielę po południu na rondzie de Gaulle'a w Warszawie rozpoczęła się manifestacja solidarności z uchodźcami pod hasłem "Stop torturom na granicy", zorganizowana przez ponad 30 grup feministycznych. Inicjatorkami demonstracji są m.in Janina Ochojska, Agata Młynarska i prof. Monika Płatek.

Uczestnicy manifestacji przyszli z transparentami, na których napisano hasło "Stop torturom na granicy". W centralnym punkcie zawieszony jest duży baner z hasłem "Przyjmę uchodźców, oddam rasistów".

Podczas demonstracji przemawiały reprezentantki środowisk feministycznych, które opowiadały o sytuacji migrantów na granicy. W wystąpieniach krytykowały wprowadzenie stanu wyjątkowego na granicy polsko-białoruskiej i oskarżały rząd o pozostawienie uchodźców "na pewną śmierć". Manifestujący skandowali hasła: "Hańba" i "Stop torturom na granicy".

Manifestanci z ronda de Gaulle'a pomaszerowali na plac Trzech Krzyż, potem ulicą Wiejską pod Sejm i z powrotem ulicami Piękną i Marszałkowską do Metra Centrum.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pogadane z Darią! Szczery wywiad o muzyce, planach i karierze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze