STAN NADZWYCZAJNY w Polsce coraz bliżej! Będzie zakaz przemieszczania? "Nie wykluczamy żadnej opcji"

2021-03-30 9:57
koronawirus
Autor: KWP w Bydgoszczy

Czeka nas wprowadzenie stanu nadzwyczajnego? Politycy z obozu władzy twierdzą, że ta opcja jest możliwa. Wszystko zależy od tego, jak wyglądać będzie rozwój trzeciej fali koronawirusa. O wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego w Polsce i zakazie przemieszczania się na Wielkanoc, mówił w ostatnich wywiadach m.in. Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

- Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego jest możliwe - powiedział podczas poniedziałkowej (29 marca) wizyty w mediach Radosław Fogiel. Według wicerzecznika PiS, takie rozwiązanie "nie jest wykluczane", podobnie jak ogłoszenie zakazu przemieszczania się na Wielkanoc.

O takiej możliwości, Fogiel wspominał również w swoich wcześniejszych wystąpieniach.

- Nie chcemy dzisiaj straszyć, wzbudzać paniki, ale równocześnie jeżeli będzie potrzeba sięgnięcia do takich środków, to one zostaną wykorzystane - mówił pod koniec tygodnia rzecznik.

O możliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego mówił również w TVP Waldemar Buda z PiS.

- Wszystko zależy od skali rozwoju pandemii koronawirusa w najbliższych dniach - powiedział polityk. - Jeżeli sytuacja będzie się dramatycznie powiększała, to i możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest brana pod uwagę. My reagujemy na sytuację, która się objawia w ramach epidemii i nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

Buda dodał również, że rządzący na pewno nie będą się wzbraniać przed taką decyzją, jeżeli będzie konieczna i będzie doradzana przez Radę Medyczną.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja coraz groźniejsza

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce nie osiągnęła jeszcze swojego szczytu - przestrzegają eksperci. Praktycznie z dnia na dzień bite są rekordy liczby kolejnych zakażeń. Jednak według najczarniejszych scenariuszy, szczyt trzeciej fali jest jeszcze przed nami.

Za wprowadzeniem stanu wyjątkowego w Polsce są politycy opozycji.

W weekend, podczas jednego z porannych programów, wspominał o tym m.in. Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL. Przypomniał, że jego partia wzywała do tego rząd już w zeszłym roku. W podobnym tonie mówł Andrzej Halicki z PO.

Raport z anteny 29.03, godz.10
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze