koronawirus

i

Autor: KWP w Bydgoszczy

STAN NADZWYCZAJNY w Polsce coraz bliżej! Będzie zakaz przemieszczania? "Nie wykluczamy żadnej opcji"

2021-03-30 9:57

Czeka nas wprowadzenie stanu nadzwyczajnego? Politycy z obozu władzy twierdzą, że ta opcja jest możliwa. Wszystko zależy od tego, jak wyglądać będzie rozwój trzeciej fali koronawirusa. O wprowadzeniu stanu nadzwyczajnego w Polsce i zakazie przemieszczania się na Wielkanoc, mówił w ostatnich wywiadach m.in. Radosław Fogiel, wicerzecznik Prawa i Sprawiedliwości.

- Wprowadzenie stanu nadzwyczajnego jest możliwe - powiedział podczas poniedziałkowej (29 marca) wizyty w mediach Radosław Fogiel. Według wicerzecznika PiS, takie rozwiązanie "nie jest wykluczane", podobnie jak ogłoszenie zakazu przemieszczania się na Wielkanoc.

O takiej możliwości, Fogiel wspominał również w swoich wcześniejszych wystąpieniach.

- Nie chcemy dzisiaj straszyć, wzbudzać paniki, ale równocześnie jeżeli będzie potrzeba sięgnięcia do takich środków, to one zostaną wykorzystane - mówił pod koniec tygodnia rzecznik.

O możliwości wprowadzenia stanu nadzwyczajnego mówił również w TVP Waldemar Buda z PiS.

- Wszystko zależy od skali rozwoju pandemii koronawirusa w najbliższych dniach - powiedział polityk. - Jeżeli sytuacja będzie się dramatycznie powiększała, to i możliwość wprowadzenia stanu nadzwyczajnego jest brana pod uwagę. My reagujemy na sytuację, która się objawia w ramach epidemii i nie można wykluczyć żadnego scenariusza.

Buda dodał również, że rządzący na pewno nie będą się wzbraniać przed taką decyzją, jeżeli będzie konieczna i będzie doradzana przez Radę Medyczną.

Koronawirus w Polsce. Sytuacja coraz groźniejsza

Trzecia fala pandemii koronawirusa w Polsce nie osiągnęła jeszcze swojego szczytu - przestrzegają eksperci. Praktycznie z dnia na dzień bite są rekordy liczby kolejnych zakażeń. Jednak według najczarniejszych scenariuszy, szczyt trzeciej fali jest jeszcze przed nami.

Za wprowadzeniem stanu wyjątkowego w Polsce są politycy opozycji.

W weekend, podczas jednego z porannych programów, wspominał o tym m.in. Piotr Zgorzelski, wicemarszałek Sejmu z PSL. Przypomniał, że jego partia wzywała do tego rząd już w zeszłym roku. W podobnym tonie mówł Andrzej Halicki z PO.

Raport z anteny 29.03, godz.10