Spóźnił się na samolot do Polski. Na pokład próbował dostać się przez taśmę bagażową

i

Autor: Twitter Mężczyzna nie zdążył wsiąść na pokład, więc chciał dogonić samolot przez luk bagażowy

Spóźnił się na samolot do Polski. Na pokład próbował dostać się przez taśmę bagażową

2021-08-09 9:28

Do absurdalnej sytuacji doszło na terenie lotniska East Midlands Airport w Wielkiej Brytanii. 34-letni mężczyzna próbował dostać się na pokład samolotu lecącego do Polski poprzez... luk bagażowy. Mężczyzna został zatrzymany.

34-letni mężczyzna został aresztowany w sobotę na angielskim lotnisku East Midlands Airport, gdy spóźniwszy się na lot do Polski próbował dostać się do samolotu przez taśmę bagażową.

Jak poinformowały władze lotniska, pasażer przybył na lotnisko 35 minut po zakończeniu odprawy, po czym, gdy zrozumiał swoją pomyłkę, wskoczył na taśmę bagażową. Został aresztowany za wejście bez zezwolenia na obszar lotniska, na który wstęp jest zabroniony, po cym otrzymał warunkowe upomnienie. Władze lotniska dodały, że incydent nie spowodował zakłócenia w rozkładzie lotów.

Nie podano narodowości pasażera, ale wiadomo, że chodziło o poranny lot linii Ryanair do Rzeszowa.

Jak podaje stacja BBC, policjanci zaangażowani w to zdarzenie żartowali sobie później na Twitterze, porównując je do sceny z filmu "Szklana pułapka", w której na taśmie bagażowej jedzie Bruce Willis.

W sieci pojawiło się już nagranie z całego zajścia. Na filmie widzimy jak spóźnialski pasażer walczy z taśmą bagażową na lotnisku, gubiąc przy tym jeden z butów. Na szczęście mężczyźnie ostatecznie nic się nie stało, bo gdyby samolot wystartował to sytuacja mogłaby być nieciekawa.

Justyna Święty-Ersetic szczerze o przyszłości sztafety!