Specjalne urządzenia będą odstraszać młodzież. Czegoś takiego jeszcze nie było!

i

Autor: Pixaby Specjalne urządzenia będą odstraszać młodzież. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Specjalne urządzenia będą odstraszać młodzież. Czegoś takiego jeszcze nie było!

2021-07-29 14:08

Jak poradzić sobie z hałasującą młodzieżą? Wystarczy zamontować urządzenia, które będą emitować specyficzne dźwięki. To nowy pomysł na walkę z osobami zakłócającymi ciszę nocną. Gdzie wspomniane urządzenia zostaną postawione?

Specjalne urządzenia będą odstraszać hałasującą młodzież. Czegoś takiego jeszcze nie było!

Problem hałasu późną porą to zmora dużych miast oraz ośrodków turystycznych. Pojedyncze osoby, czy też grupki często zakłócają ciszę nocą krzykiem, śmiechem bądź głośną muzyką. Bardzo często takim wybrykom towarzyszy alkohol. Teraz znaleziono sposób na takich gagatków. Rozwiązaniem problemu mają być specjalne urządzenia, których zadaniem będzie odstraszanie imprezowiczów. Tzw. "komary" mają wytwarzać nieprzyjemne w odbiorze dźwięki o wysokiej częstotliwości. Co ważne, mogą je usłyszeć osoby do 25. roku życia, ponieważ wraz z wiekiem maleje zdolność odbierania wysokich tonów. Gdzie wspomniane urządzenia będą instalowane?

Gwałtowna burza pod Sycowem

Urządzenia odstraszające młodzież w kilku punktach Rotterdamu

Specjalne urządzenia do odstraszania młodzieży zostaną ulokowane w kilkunastu punktach miasta. Mają być włączane w nocy tam, gdzie młodzi imprezowicze będą zbyt uciążliwi.

Otrzymuję wiele zgłoszeń od mieszkańców, którym przeszkadza nocne hałasowanie młodzieży – powiedział burmistrz Rotterdamu Ahmed Aboutaleb.

Co ważne, "komary" w Holandii są używane już od 15 lat. W Rotterdamie mają być włączano od 22.00 do 6.00. Dokładne miejsca, w których zostaną ustawione maszyny, nie są jeszcze znane.

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?