Paulo Sousa - piłkarz, wiek, Polska, wzrost, sztab, zarobki. Kim jest nowy trener Polski?

i

Autor: Beata Zawadzka/East News Paulo Sousa - piłkarz, wiek, Polska, wzrost, sztab, zarobki. Kim jest nowy trener Polski?

Sondaż: Blisko połowa Polaków uważa, że Paulo Sosusa powinien odejść po przegranej w Euro!

2021-06-19 15:36

40,1 proc. badanych uważa, że jeśli Polska odpadnie na etapie fazy grupowej Euro 2020, Paulo Sousa nie powinien być nadal selekcjonerem reprezentacji. Przeciwnego zdania jest 20,9 proc. respondentów, a 39 proc. nie ma zdania - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu SW Research dla rp.pl.

Portal rp.pl przypomniał, że jak dotąd były trener Bordeaux, Fiorentiny i FC Basel poprowadził Polskę w sześciu meczach. "Wygrał jeden z nich - z Andorą w eliminacjach mistrzostw świata (3:0). Ponadto Polska pod wodzą Sousy zanotowała trzy remisy - z Węgrami (3:3) w eliminacjach mistrzostw świata oraz z Rosją (1:1) i Islandią (2:2) w meczach towarzyskich. Reprezentacja z Sousą jako selekcjonerem przegrała też dwa razy po 1:2 - z Anglią (w eliminacjach mistrzostw świata) i Słowacją (na Euro)" - czytamy.

W artykule podkreślono, że "porażka ze Słowacją, przy późniejszym wygraniu przez Szwedów meczu ze Słowacją sprawiły, że w sobotnim meczu z Hiszpanią, Polska musi wywalczyć co najmniej remis, aby zachować szansę na awans do 1/8 finału Euro". "Wyjście z grupy na Euro było jednym z celów, jakie prezes PZPN stawiał przed nowym selekcjonerem" - napisano.

Dodano, że "uczestnicy sondażu SW Research dla rp.pl odpowiadali na pytanie, czy Sousa powinien zachować posadę, jeżeli Polska odpadnie na Euro w fazie grupowej". "Na tak zadane pytanie +Tak+ odpowiedziało 20,9 proc. respondentów. Odpowiedzi +Nie+ udzieliło 40,1 proc. ankietowanych. 39 proc. respondentów nie ma zdania w tej sprawie" - poinformowano.

Badanie zostało przeprowadzone w dniach 15-16 czerwca na grupie 800 internautów powyżej 18. roku życia. Próbę dobrano w sposób losowo-kwotowy.

Sebastian Mila: Myślę, że Paulo Sousa to "kumaty" selekcjoner