Śnieg w Polsce widoczny z kosmosu! IMGW pokazało zdjęcia z satelity

2021-01-20 13:32 agada
Śnieg w Polsce widoczny z kosmosu! IMGW pokazało zdjęcia z satelity
Autor: pixabay.com/ zdjęcie ilustracyjne Śnieg w Polsce widoczny z kosmosu! IMGW pokazało zdjęcia z satelity

W styczniu 2021 roku niemal cała Polska znalazła się pod śniegiem. Opady były tak intensywne, że po raz pierwszy tej zimy pokrywa śnieżna była wyraźnie widoczna z kosmosu. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej pokazał zdjęcia wykonane przez satelitę.

Śnieg w Polsce widoczny z kosmosu. Dowodem są zdjęcia satelity

Wraz z początkiem nowego roku do Polski zawitała prawdziwa zima. Opady były tak intensywne, że po raz pierwszy tej zimy pokrywa śnieżna była wyraźnie widoczna z kosmosu. Dowodem na to są zdjęcia wykonane przez satelitę METEOSAT oraz satelitę okołobiegunowego S-NPP. - Na obu obrazach pokrywa śnieżna jest bardzo dobrze widoczna. Potwierdzają to również zdjęcia z satelity Sentinel-2, który przelatywał nad Polską 17 stycznia, wykonując zobrazowanie w pasie o szerokości 290 km - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

W celu lepszego odróżnienia śniegu od chmur na fotografiach satelitarnych IMGW przygotował kompozycję barwną śnieg/chmury. Śniegowi przypisano kolor czerwony, chmurom biały, a chmurom z fazą lodową na wierzchołkach niebieski. Szczegółowy opis obrazów satelitarnych znajdziecie także na stronie IMGW.

ESKA XD #014
Najnowsze