Śmiercionośne ładunki ukryte w dziecięcych zabawkach. S. Żaryn: kolejna rosyjska zbrodnia wojenna

2023-01-13 19:08
Śmiercionośne ładunki ukryte w dziecięcych zabawkach. S. Żaryn: kolejna rosyjska zbrodnia wojenna
Autor: unsplash.com/Twitter

Zastępca ministra koordynatora służb specjalnych publikuje w mediach społecznościowych zdjęcia min-pułapek, które rosyjscy agresorzy montują na Ukrainie. Śmiercionośne ładunki, które sfotografowano, zostały ukryte m.in. w lalce przypominającej niemowlę, w grającej zabawce, w samochodziku z klocków. Zdaniem Stanisława Żaryna to kolejna rosyjska zbrodnia wojenna.

- Takie pułapki były znajdowane w zabawkach, lodówkach, w pianinie, w parkach, łóżkach – wszędzie tam, gdzie można ukryć śmiercionośne ładunki wybuchowe - napisał na Twitterze zastępca ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Podkreślił, że Rosja to państwo terrorystyczne.

- Zdjęcia z Ukrainy pokazują, że Rosjanie celowo podkładają granaty i budują miny-pułapki, by dokonywać masakry cywilów na Ukrainie - stwierdził Żaryn.

Jego zdaniem takie działania mają na celu atakowanie ludności cywilnej i terroryzowanie społeczeństwa.

- To kolejna rosyjska zbrodnia wojenna - podkreślił zastępca ministra koordynatora służb specjalnych.

Na swoim profilu udostępnił też spot ukraińskiej kampanii społecznej, która ostrzega i instruuje, jak się zachować po znalezieniu min-pułapek. Według tego przekazu, rosyjscy agresorzy masowo montują je na zajmowanych terenach Ukrainy.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze