Ślub cywilny

i

Autor: Takmeomeo/CC0/pixabay.com

Śluby w 2021? Coraz więcej niepewności. Czy można planować wesele w tym roku?

2021-01-14 10:47

Ślub i wesele w 2021 roku? Wśród zakochanych par pojawia się coraz więcej niepewności. Wiele osób zastanawia się, czy uda im się stanąć na ślubnym kobiercu w tym roku. Ze strony rządowej wciąż nie ma konkretnych informacji. Przyszli małżonkowie postanowili więc wziąć sprawy w swoje ręce. Co szykują? Dowiecie się w naszym materiale.

Ślub w 2021 roku. Jakie jest stanowisko rządu?

Poprzedni rok nie dla wszystkich zakochanych był szczęśliwy. Wiele osób musiało przełożyć uroczystości ślubne. Część z nich w ogóle odwołało swoje wesela, decydując się tylko na skromną uroczystość w urzędzie stanu cywilnego lub kościele. Ci, który powiedzieli sobie "tak" często robili to w bardzo okrojonym gronie. Wielkie wesela w 2020 roku praktycznie nie wchodziły w grę.

Jak będą wyglądały śluby w 2021 roku? Choć mamy dopiero styczeń, to już teraz wiele zakochanych par zastanawia się, czy uda im się zorganizować wesele i ile będą mogli zaprosić gości. Przedstawiciele rządu mówią o odmrażaniu gospodarki, jednak dotyczy to otwarcia galerii handlowych, hoteli czy restauracji. Wciąż jednak nie wiadomo, co ze ślubami w 2021 roku. Rząd nie wspomina nic na ich temat.

WOŚP 2021: MZA oddały na licytację... AUTOBUS! Solaris U18 może stanąć na twoim parkingu

Czy śluby odbędą się w 2021 roku? Zakochani biorą sprawy w swoje ręce

Czy śluby i wesele w ogóle się odbędą? Ile osób będzie mogło w nich uczestniczyć? Fora internetowe związane z tymi uroczystościami przepełnione są pytaniami. Zakochane pary postanowiły więc wziąć sprawy w swoje ręce. W sieci pojawiła się petycja do rządu. Jej autorzy chcą jasnych deklaracji w sprawie ślubów i wesel w 2021 roku.

Apelujemy o bezzwłoczne podanie informacji, czy nasze wesela zaplanowane na święta Wielkanocne, kwiecień, maj, czerwiec, lipiec i kolejne miesiące roku 2021 odbędą się, czy też powinniśmy je przełożyć na kolejny rok, miesiąc (na który), odwlekając ponownie dzień przysięgi małżeńskiej. Nie chcemy czekać, narażając siebie i zatrudnionych przez nas podwykonawców na koszty, których możemy uniknąć, jeśli Rząd poda datę wznowienia wesel. Podkreślamy z całą mocą, że nie satysfakcjonuje nas odpowiedź analizująca obostrzenia (znamy je wszystkie i śledzimy od marca 2020r.), wskazująca na zagrożenia (te również rozumiemy i szanujemy reżim sanitarny, jesteśmy w pełni świadomi, że może on towarzyszyć naszym weselom), czy uzależniająca swoje brzmienie od czynników, których przebieg nie jest od nas zależny (tempo szczepień) - czytamy w petycji.

Jej autorzy zaznaczają również, że taka uroczystość jak ślub wymaga wielomiesięcznych przygotowań i nie da jej się zaplanować z dnia na dzień.

Odwoływanie lub przekładanie uroczystości w ciągu miesiąca (tym bardziej z tygodnia na tydzień lub - jak w październiku 2020 - z dnia na dzień) często nie jest możliwe i kończy się - jak w roku 2020 - rezygnacją z sakramentu małżeństwa i organizacji wesela - dodają.

Petycja w internecie cieszy się coraz większą popularnością. Jeśli ktoś z was również planuje ślub w 2021 roku i chciałby ją podpisać, może zrobić to TUTAJ.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE