Skoki narciarskie w Wiśle 2022.

Autor: PAP/Grzegorz Momot

Skoki narciarskie w Wiśle 2022. Dawid Kubacki wygrywa pierwszy konkurs Pucharu Świata [RELACJA]

2022-11-05 17:47

W Wiśle na skoczni „Malinka” trwa pierwszy konkurs Pucharu Świata 2022/2023. Po wczorajszych kwalifikacjach, które wygrał Dawid Kubacki, a na najniższym stopniu podium uplasował się Piotr żyła, oczekiwania kibiców mogą być duże. Zapraszamy na relację z konkursu skoków narciarskich w Wiśle.

Dzisiejszy konkurs rozpoczął się o godzinie 16.00. Wystartuje w nim dziewięciu polskich skoczków. Będą to: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Paweł Wąsek, Jan Habdas, Stefan Hula, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny i Tomasz Pilch. Cała dziewiątka przeszła kwalifikacje, które odbyły się w piątek wieczorem na skoczni „Malinka”. Konkurs w Wiśle jest pod wieloma względami wyjątkowy. Po raz pierwszy w historii inauguracja sezonu odbędzie się nie na śniegu, a na igelicie. Termin również jest nietypowy, bo tak wcześnie jeszcze Pucharu Świata nie rozpoczynano. Dla polskich kibiców i skoczków jest są to także pierwsze zawody PŚ pod wodzą nowego trenera, Thomasa Thurnbichlera.

Iga Świątek kontra Coco Gauff. Polka znów zgasi amerykańską gwiazdkę?

Skoki narciarskie w Wiśle. Udane kwalifikacje Polaków

Pierwsze kwalifikacje do inaugurującego sezon konkursu Pucharu Świata polscy skoczkowie mogą zaliczyć do udanych. Dawid Kubacki skokiem na 133 metr zapewnił sobie zwycięstwo, a trzecie miejsce zajął Piotr Żyła. W pierwszej dziesiątce uplasował się także Kamil Stoch (9 pozycja). Dobry występ zaliczył też Paweł Wąsek, który zajął 12 miejsce, a 18-letni Jan Habdas kwalifikacje zakończył na 18 pozycji.

Skoki narciarskie w Wiśle. Relacja z konkursu 5.11.2022

Konkurs skoków narciarskich w Wiśle rozpoczął się o godzinie 16.00. Poniżej prezentujemy wyniki skoków polskich zawodników w I i II serii.