Kiedy otwarcie siłowni?

i

Autor: Pixabay Kiedy otwarcie siłowni?

Siłownie otwarte od 19 kwietnia? Rząd podjął decyzję

2021-04-14 10:42

Od 24 października, czyli od dnia gdy cała Polska stała się strefą czerwoną, siłownie i kluby fitness musiały zawiesić swoją działalność. Każda następna nowelizacja obostrzeń przedłużała ten stan. Obecne restrykcje obowiązują do 18 kwietnia. Czy po 18 kwietnia siłownie i kluby fitness zostaną w końcu otwarte? Minister zdrowia nie pozostawił złudzeń.

Czy siłownie i kluby fitness będą otwarte? To pytanie zadają sobie nie tylko ledwo wiążący koniec z końcem właściciele tych przybytków, ale też wszyscy, którzy mają dość siedzenia w domu. Zgodnie z poprzednimi decyzjami rządu siłownie i kluby fitness zamknięte są od 24 października 2020, a ich otwarcie wciąż przesuwa się w czasie. Ostatnie restrykcje wprowadzone przez rząd miały potrwać do 18 kwietnia 2021. Czy po 18 kwietnia w końcu będziemy mogli pójść na siłownię albo zajęcia fitness?

Do 18 kwietnia z basenów, aquaparków, siłowni, klubów i centrów fitness mogą korzystać wyłącznie członkowie kadry narodowej polskich związków sportowych w sportach olimpijskich, a także zawodnicy przygotowujący się do igrzysk olimpijskich, igrzysk paraolimpijskich lub igrzysk głuchych.

Jak mieszkańcy Lublina reagują na zaostrzenie lockdownu? Reakcje są skrajne

Czy siłownie zostaną otwarte?

Dziś minister zdrowia Adam Niedzielski o kolejny tydzień przedłużył restrykcje obowiązujące od 27 marca. Zniesiono obostrzenia dotyczące uprawiania sportu na świeżym powietrzu, ale siłownie, kluby i centra fitness nie będą działać do 25 kwietnia.