VNL 2021

i

Autor: YouTube Volleyball World https://www.youtube.com/watch?v=HZEQvtGdMGA VNL 2021

Siatkarska Liga Narodów 2021 bez HYMNÓW NARODOWYCH - kuriozalna decyzja organizatorów

2021-05-26 11:41

Odegranie hymnu narodowego to ważny moment zarówno dla zawodników reprezentacji, jak i dla kibiców. Trudno sobie wyobrazić turniej wysokiej rangi bez tego elementu. A jednak, podczas siatkarskiej Ligi Narodów 2021 nie usłyszymy między innymi Mazurka Dąbrowskiego! Więcej o niezrozumiałej decyzji organizatorów przeczytacie w naszym artykule.

Siatkarska Liga Narodów 2021 bez hymnów narodowych? Brzmi niedorzecznie, lecz to niestety prawda. Tegoroczna Liga Narodów odbywa się we Włoszech, w mieście Rimini. Najpierw rywalizację rozpoczęły siatkarki. Początek męskiej Ligi Narodów 2021 zaplanowano zaś na 28 maja. Przez obostrzenia związane z epidemią COVID-19 zdecydowano się rozgrywać turniej w specjalnej "bańce". Wprowadzono też obostrzenia sanitarne. W myśl zasad bezpieczeństwa podczas Ligi Narodów 2021 mecze odbywać się będą bez udziału kibiców. Ponadto zrezygnowano między innymi z pomeczowego pożegnania, zmiany stron miedzy setami i wymiany pamiątek. Wykluczono też udział sędziów liniowych oraz osób podających piłki. O ile te restrykcje mają zminimalizować ryzyko przenoszenia wirusa przy bezpośrednim kontakcie, to trudno zrozumieć zapis mówiący o rezygnacji z odgrywania hymnu narodowego.

Bartosz Zmarzlik o ojcostwie: Maleństwo daje mi wiele motywacji

Polacy bez Mazurka Dąbrowskiego podczas Ligi Narodów 2021

Zasady bezpieczeństwa podane zostały w komunikacie na stronie FIVB. Dziennikarz sportowy Bartosz Heller dotarł jednak do informacji mówiącej o tym, że podczas Ligi Narodów 2021 zabraknie też odgrywania hymnów narodowych przed rozpoczęciem meczu. Siatkarze i siatkarki z Polski nie usłyszą więc Mazurka Dąbrowskiego, co do tej pory było dla nich bardzo ważnym i podniosłym momentem. Tej decyzji nie sposób zrozumieć. Można się tylko zastanawiać, jakie niebezpieczeństwo związane z koronawirusem organizatorzy turnieju widzą w odgrywaniu hymnów narodowych.