Seria wybuchów w rosyjskim Biełogrodzie. Płonie skład amunicji

i

Autor: Twitter: Euromaidan Press - https://twitter.com/EuromaidanPress/status/1519142822007525378 Seria wybuchów w rosyjskim Biełogrodzie. Płonie skład amunicji

Seria wybuchów w rosyjskim Biełogrodzie. Płonie skład amunicji [ZDJĘCIA]

2022-04-27 7:38

We wczesnych godzinach rannych w środę (27 kwietnia) słychać było serię wybuchów w rosyjskim mieście Biełgorod w pobliżu granicy z Ukrainą, poinformował gubernator obwodu Wiaczesław Gładkow w wiadomości na Telegramie.

Reuters: Eksplozje w Biełgorodzie przy granicy z Ukrainą

Jak podały władze rosyjskie w płomieniach stanął regionalny skład amunicji znajdujący się niedaleko wsi Stara Nelidowka w pobliżu miasta. - Trwają prace nad ustaleniem przyczyny eksplozji - poinformował rosyjski urzędnik. Gładkow poinformował, że żadna osoba cywilna nie ucierpiała w pożarze.

W mediach społecznościowych pojawiły się zdjęcia oraz filmy, na których widoczny ma być pożar czy przelot rakiety.

Serię wystrzałów słyszano także w środę nad ranem w Kursku, około 120 kilometrów od granicy z Ukrainą — informuje BBC, powołując się na tamtejsze władze regionalne. - Ubiegłej nocy, o godz. 2.45, wielu mieszkańców Kurska słyszało wystrzały. Szczegóły incydentu są ustalane. Według wstępnych informacji uaktywnił się system obrony powietrznej. Nie było ofiar ani zniszczeń – napisał na platformie Telegram gubernator obwodu kurskiego Roman Starowojt.

Władze południowych regionów Rosji w ostatnich tygodniach wielokrotnie informowały o incydentach, które ich zdaniem były atakami przeprowadzonymi z terytorium Ukrainy. Między innymi zarzucono Ukrainie, że zaatakowała helikopterami skład paliwa w Biełgorodzie.

Włodzimierz Cimoszewicz: Rosja stwarza zagrożenie użycia broni jądrowej

Okrucieństwa wojny to temat, którego maturzyści z pewnością mogą spodziewać się na tegorocznym egzaminie.

Posłuchajcie podcastu z opracowaniem jednej z najważniejszych powojennych lektur.

Listen to "Proszę Państwa do gazu - Tadeusz Borowski - streszczenie i opracowanie lektury" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE