Rząd przedłuża twardy lockdown do 18 kwietnia. Czy będą otwarte przedszkola i żłobki?

2021-04-07 11:43
Przedszkole
Autor: UMP

7 kwietnia odbyła się konferencja prasowa Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. Poznaliśmy odpowiedź na nurtujące nas od paru dni pytania. Czy zostanie przedłużony lockdown? A jeśli tak, na jak długo? Czy będą otwarte przedszkola i żłobki? Wszystkie dotychczasowe restrykcje będą obowiązywać do 18 kwietnia. O szczegółach przeczytajcie poniżej.

Czy będzie przedłużenie obostrzeń? A jeśli tak, to czy wszystkich? Na to pytanie odpowiadali sobie wszyscy, w tym rodzice najmłodszych dzieci. Aby przeciwdziałać pandemii koronawirusa, rząd zdecydował się na zamknięcie zarówno szkół dla starszych uczniów, jak i klas I-III. Dużym zaskoczeniem okazało się także zamknięcie przedszkoli i żłobków, ponieważ do tej pory działały one przez prawie cały okres epidemii.

7 kwietnia Ministerstwo Zdrowia oficjalnie potwierdziło, że w ciągu doby pojawiło się w Polsce prawie 15 tysięcy zakażeń koronawirusem. To dużo mniej niż w ostatnich dniach, gdzie ilość zachorowań wnosiła 30 tysięcy lub nawet więcej. Niestety, pomimo spadku liczby chorych, w szpitalach w Polsce zajętych jest obecnie ponad 34 tysięcy łóżek dla pacjentów covidowych. W związku z tym, 7 kwietnia na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski przedłużył wszystkie dotychczas obowiązujące obostrzenia. Potrwają one przez niecałe dwa tygodnie, do 18 kwietnia. Wszystkie restrykcje działają nadal.

Czy będą otwarte przedszkola i żłobki?

Przypomnijmy, że ze względu na bezpieczeństwo dzieci i rodziców, żłobki i przedszkola zostały zamknięte dopiero niedawno- 27 marca. Wcześniej funkcjonowały na normalnych zasadach. Aktualnie, do przedszkoli i żłobków uczęszczać mogą jedynie dzieci pracowników medycznych i służb porządkowych (m.in. żołnierzy, funkcjonariuszy policji i straży pożarnej). Rodzice dzieci, które muszą zostać w domu, mają możliwość korzystania z dodatkowego zasiłku opiekuńczego.

Minister Zdrowia Adam Niedzielski oficjalnie na konferencji 7 kwietnia potwierdził, że przedszkola i żłobki pozostają nadal zamknięte. Potrwa to do 18 kwietnia. Czy zamknięcie przedszkoli i żłobków może zostać przedłużone? Adam Niedzielski podkreślił, że otwarcie żłobków, przedszkoli i klas I-III jest piorytetowe i prawdopodobnie jeszcze w kwietniu mogą zacząć funkcjonować. 

Raport z anteny, 06.04, godz.10
Sonda
Czy badano Cię na obecność koronawirusa?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze