Szkoła, klasa

i

Autor: coyot / CC0 / pixabay.com

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/22 - cztery i pół miliona uczniów rozpoczyna dziś rok szkolny! Jak będzie wyglądała nauka?

2021-09-01 7:54

Ponad cztery i pół miliona uczniów rozpoczyna dziś rok szkolny. Placówki według zapewnień ministrów edukacji i zdrowia są przygotowane do powrotu uczniów do nauki stacjonarnej. Niektórzy dziarsko, inni trochę się wloką, ale i tak wszyscy ostatecznie dotrą na miejsce. W końcu nowy rok szkolny czas rozpocząć.

Ze względu na pandemię nauka będzie odbywać się w reżimie sanitarnym, zgodnie z wytycznymi, które opracowało Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia i z Głównym Inspektoratem Sanitarnym.

Główne rekomendacje zawarte w wytycznych to szczepienie dla pracowników szkół i uczniów w określonych grupach wiekowych (powyżej 12 lat), dezynfekcja, dystans, higiena, maseczki, gdy nie ma możliwości zachowania dystansu oraz wietrzenie pomieszczeń.

Kierowca prawie zmiótł z jezdni rowerzystki

Jak będzie wyglądała nauka?

Rok 2021/22 będzie pełen wyzwań. Uczniowie na nowo muszą oswoić się ze szkolną rzeczywistością: wczesnym wstawaniem, dojazdami, siedzeniem w ławkach i lekcjami, które trwają 45 minut. Wielu z nich ma również spore zaległości, które będzie musiało nadrobić. Najmłodsi mogą mieć problemy z nawet z utrzymaniem długopisu! W opłakanym stanie jest również dziecięca ortografia, bo przez ostatnie dwa lata ich błędy poprawiał komputer.