Iskander

i

Autor: Russian Defense Ministry Press Service/Associated Press/East News

Rozkaz Putina wykonany. Siły nuklearne w podwyższonym stopniu gotowości!

2022-02-28 14:35

Rosyjski resort obrony wykonał polecenie Władimira Putina. Strategiczne siły nuklearne znalazły się w podwyższonym stopniu gotowości. Czy nadchodzi kolejna eskalacja? Od czwartku rosyjskie wojska kontynuują agresję na Ukrainę.

Władimir Putin postawił swoje siły jądrowe w stan gotowości.

W niedzielę Putin ogłosił w rosyjskiej telewizji, że siły jądrowe jego kraju są w stanie gotowości. Polecił ministrowi obrony Siergiejowi Szojgu i szefowi Sztabu Generalnego postawić siły odstraszania nuklearnego w stan "specjalnego reżimu" gotowości bojowej.

W poniedziałek, rosyjskie Ministerstwo Obrony poinformowało o wypełnieniu rozkazu. Wojska Rakietowe Przeznaczenia Strategicznego, Flota Północna, Flota Pacyfiku i Lotnictwo Dalekiego Zasięgu znalazły się w podwyższonym stopniu gotowości.

- Putin ogłosił już ten sam poziom ostrzeżenia nuklearnego w związku z aneksją Krymu w 2014 roku - przypomina niemiecki "Welt". - Ostra panika po wypowiedziach prezydenta Rosji jest więc zdecydowanie nie na miejscu. Jednak w przypadku broni jądrowej należy zawsze brać pod uwagę niebezpieczeństwo niepożądanej eskalacji.

Zbiórka rzeczy dla uchodźców z Ukrainy