Rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony. Przypadek? Ukraiński wywiad zdradza powód

i

Autor: Twitter: NEXTA Rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony. Przypadek? Ukraiński wywiad zdradza powód

Rosyjskim pilotom NIE OTWIERAJĄ SIĘ SPADOCHRONY. Przypadek? Niekoniecznie!

2022-03-11 8:57

Wielu rosyjskim pilotom zestrzelonych nad Ukrainą samolotów wojskowych nie otwierają się spadochrony — poinformowała agencja Ukrinform. Według ukraińskiego wywiadu wojskowego nie jest to przypadek. W opublikowanym komunikacie zdradzono prawdopodobny cel takich zabiegów.

Agencja Ukrinform, powołując się na ukraiński wywiad wojskowy, informuje, że licznym rosyjskim pilotom zestrzelonych nad Ukrainą samolotów wojskowych nie otwierają się spadochrony. Najprawdopodobniej jest to celowe działanie. - Zestrzelonym nad Ukrainą rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony. Przypadek? Nie sądzimy - czytamy w komunikacie agencji.

Przykładem na potwierdzenie tych przypuszczeń jest zestrzelony kilka dni temu rosyjski myśliwiec Su-27. Pilot katapultował się, ale mimo to zginął.

Rosyjskim pilotom nie otwierają się spadochrony. Ukraiński wywiad zdradza powód

Trwa analiza szczątków tego i innych rosyjskich samolotów strąconych przez Ukraińców. Ze wstępnych danych wynika, że jedną z przyczyn tego, że spadochron nie działa, może być jego umyślne nieprawidłowe ułożenie przed wylotem - podkreślono.

- Putin zdecydował, że oddawanie takich ludzi w ręce wymiaru sprawiedliwości i ujawnianie prawdy całemu światu nie jest zgodne z kremlowskimi zasadami - czytamy.

- Lepiej przed wylotem trochę "poprawić" pilotowi spadochron - dodano. - Bo martwy pilot nikomu niczego nie opowie - stwierdzono w komunikacie.

Czy warto pomagać? (Ukraina)