Rosjanin wjechał czołgiem na pole minowe - to był błąd [WIDEO]

2022-06-29 10:04
Rosyjski czołg na polu minowym
Autor: https://twitter.com/nexta_tv / manhhai flickr.com Rosyjski czołg na polu minowym

Do sieci trafiło wideo, na którym możemy zobaczyć rosyjski czołg jadący po polu. Jak się wkrótce okazuje, zostało ono zaminowane. Nagranie udostępnione przez siły ukraińskie znajdziecie w naszym artykule.

Wojna w Ukrainie trwa. Rosjanie regularnie ostrzeliwują teren kraju, często wybierając cele cywilne. Pod koniec czerwca rakiety spadły między innymi na budynki mieszkalne w Kijowie i centrum handlowe w Krzemieńczuku. Ukraińcy nie ustają w wysiłkach, by pokonać agresora. Jednocześnie nie braknie przykładów niekompetencji, złego wyszkolenia i całkowitego braku zdrowego rozsądku wśród Rosjan. Jednym z nich jest nagranie z drona udostępnione w sieci przez ukraińskie wojska. Widzimy na nim, jak kolejny rosyjski czołg ulega zniszczeniu. Nie trafia go jednak pocisk wystrzelony z bezzałogowego samolotu lecz mina. Kierowca czołgu gnał bowiem po polu, które - jak się okazało - zostało wcześniej usiane eksplodującymi pułapkami.

Uchodźcy z Ukrainy są przesiedlani do innego miejsca

Zginął na własne życzenie wjeżdżając na pole minowe

Na nagraniu widzimy jeden z rosyjskich czołgów jadących po polu. Nie wiadomo, dlaczego kierowca pokierował maszyną tamtędy, skoro tuż obok miał ubitą drogę. W każdym razie swoją decyzję przypłacił życiem. Po kilkuset metrach czołg wjeżdża na minę i wylatuje w powietrze. Po chwili w pobliże podjeżdżają kolejne czołgi. Prawdopodobnie po to, by sprawdzić, czy załoga zniszczonego pojazdu żyje. Wideo na Twitterze udostępnił między innymi serwis Nexta. Zobaczcie, jak to wyglądało.

Ogromne straty Rosjan w Ukrainie

Zniszczony czołg powiększa statystyki rosyjskich strat. Według ukraińskiego Sztabu Generalnego, od początku inwazji agresor stracił ponad 35 tys. żołnierzy, więcej niż 1500 czołgów, około 200 samolotów oraz helikopterów i tysiące jednostek innego sprzętu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze