Mężczyzna ucieka przed mobilizacją

i

Autor: https://twitter.com/Bielsat_pl Mężczyzna ucieka przed mobilizacją

Rosjanin ucieka przed wezwaniem do wojska. Wideo trafiło do sieci

2022-10-17 13:50

Na amatorskim nagraniu widać mężczyznę uciekającego przed dwoma policjantami. Jak się okazuje, mundurowi zamierzali wręczyć mu wezwanie do wojska. To tylko jeden z przykładów pokazujących, jak wygląda rosyjska mobilizacja w praktyce.

Częściowa mobilizacja wojskowa w Rosji trwa od 21 września. Tego dnia ogłosił ją Władimir Putin. Choć kremlowska propaganda mówi co innego, dla wszystkich jasne jest, że chodzi o uzupełnienie ogromnych strat w wojnie z Ukrainą. Na front ma trafić 300 tys. żołnierzy, ale nieoficjalnie mówi się o około milionie powołań. Reakcją na decyzję przywódcy Federacji jest fala ucieczek przed poborem. Niekiedy w całkiem dosłownym sensie. Przykładem jest nagranie mężczyzny, który starał się umknąć dwóm policjantom mającym mu wręczyć wezwanie do jednostki wojskowej. Wideo pokazujące gonitwę trafiło do sieci.

Rosjanie ukrywają się przed mobilizacją w hotelach

Radio Swoboda podało niedawno, że moskiewskie hotele otrzymały wezwanie do przedstawienia list przebywających w nich mężczyzn w wieku 18 - 55 lat. Chodzi o: "wykrywanie obywateli niewywiązujących się z obowiązku wojskowego, w tym uchylających się od powołania do armii". Zdjęcie jednego z wezwań opublikowano w internecie.

Komandor Maksymilian Dura: Rosjanie wypstrykali się z amunicji, która pozwoliłaby odeprzeć ofensywę ukraińską