Atak na Lwów z 26 marca 2022

i

Autor: Jakub Kaminski/East News Atak na Lwów z 26 marca 2022

Rosjanie zaatakowali Lwów! POTĘŻNE uderzenia rakietowe! Gęste kłęby dymu nad miastem [WIDEO, ZDJĘCIA]

2022-04-18 8:50

Wojska rosyjskie ostrzelały infrastrukturę cywilną Lwowa, było to "pięć mocnych uderzeń" - napisał w poniedziałek na Twitterze Mychajło Podolak, doradca prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego. Wcześniej władze Lwowa poinformowały o atakach rakietowych.

Pięć mocnych uderzeń rakietowych na infrastrukturę cywilną starego europejskiego Lwowa. Zginęło sześć osób, a osiem jest rannych, w tym dziecko. Rosjanie nadal barbarzyńsko atakują z powietrza miasta ukraińskie, cynicznie deklarując całemu światu swoje" prawo" do zabijania Ukraińców - napisał Podolak na Twitterze.

Wcześniej o pięciu atakach rakietowych na konkretne cele we Lwowie poinformował mer Andrij Sadowyj. Dodał, że na miejsce wyjechały służby ratownicze i trwa wyjaśnianie okoliczności ataku.

Agencja AFP przekazała relację świadka, mieszkańca południowo-zachodniej części Lwowa, który poinformował o gęstych kłębach szarego dymu, widocznych za budynkami mieszkalnymi.

Pociski spadły obok obiektów kolejowych. Służby prasowe kolei zapewniły, że sytuacja na lwowskim dworcu kolejowym jest pod kontrolą i że w czasie ostrzału pasażerowie zostali skierowani do schronu. " Nie ma poszkodowanych wśród pasażerów ani kolejarzy. (...) Ruch pociągów we Lwowie wznowiono, będą nieznaczne opóźnienia pociągów. Odnowimy uszkodzoną infrastrukturę" - głosi komunikat na Telegramie.

Ostatni potężny atak na Lwów miał miejsce w sobotę, 26 marca. W godzinach popołudniowych trzy rakiety spadły na skład paliw. Rannych zostało wtedy pięć osób.

Szczecińskie "Moto Zające i Kurczaki" niosą wielkanocną pomoc
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE