Rosja zdradza plan działania. Kanclerz Austrii po rozmowach z Putinem: Nie mam optymistycznego wrażenia

i

Autor: EPA/KLIMENTYEV/SPUTNIK / BRUNA Dostawca: PAP/EPA Rosja zdradza plan działania. Kanclerz Austrii po rozmowach z Putinem: "Nie mam optymistycznego wrażenia"

Rosja zdradza plan działania. Kanclerz Austrii po rozmowach z Putinem: "Nie mam optymistycznego wrażenia"

2022-04-11 19:56

Kanclerz Austrii Karl Nehammer spotkał się z Władimirem Putinem. Spotkanie odbyło się w Nowo-Ogariowie pod Moskwą. Rozmowa dotyczyła wojny w Ukrainie i jak przyznał kanclerz, prognozy nie są optymistyczne. Przywódca Rosji miał zdradzić swoje plany dotyczące wojny. Dowiesz się więcej z dalszej części artykułu.

Kanclerz Austrii Karl Nehammer powiedział, że "nie ma optymistycznego wrażenia" po rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na temat wojny na Ukrainie. Kanclerz spotkał się w poniedziałek z Putinem w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Jakie są plany Rosji wobec Ukrainy?

- Armia rosyjska przygotowuje ofensywę na wschodniej Ukrainie - powiedział dziennikarzom w Moskwie Nehammer. - Ta bitwa zostanie stoczona z całą gwałtownością - dodał. Zaznaczył, że z tego powodu ludność cywilna z terenów objętych konfliktem będzie musiała być przenoszona w bezpieczne miejsca korytarzami humanitarnymi.

Czytaj także: W poniedziałek ostatnia bitwa o Mariupol. Ukraińskie wojsko: "Czeka nas śmierć, albo niewola"

Nehammer bronił swojego spotkania z Putinem przed krytyką - pisze agencja dpa. Uzupełnia, że austriacki kanclerz chciał bezpośrednio odnieść się do okropności wojny w centrum władzy Federacji Rosyjskiej. - Potrzebna jest osobista konfrontacja - podkreślił Nehammer. Zaznaczył, że spotkanie z Putinem zostało uzgodnione z przywódcami Unii Europejskiej oraz z prezydentem Ukrainy Wołodymyrem Zełenskim.

Czytaj także: Вами ФМ, ZWami FM. Radio dla mniejszości ukraińskiej w Polsce! Jak słuchać?

Rozmowa z prezydentem Rosji Władimirem Putinem była bezpośrednia, otwarta i twarda - przekazał wcześniej w poniedziałek kanclerz Austrii Karl Nehammer po trwającej nieco ponad godzinę rozmowie z rosyjskim przywódcą w Nowo-Ogariowie pod Moskwą.

Nehammer jest pierwszym szefem rządu państwa UE, który spotkał się z Putinem od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę sześć tygodni temu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Warszawa przejmuje Szpiegowo. Miasto weszło na teren z komornikiem - konferencja

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Założymy się, że nie zdobędziesz 8/10? Wchodzisz?

Pytanie 1 z 10
Masakra w Buczy jest porównywana do haniebnej zbrodni z wojny w Jugosławii. Mowa o masakrze w...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE